» Poradna » Programy

Autosync

Zdravím,do routeru mám zapojený externí disk a chci docílit toho, aby se mi s ním data z desktopu i laptopu automaticky synchronizovala. Právě zkouším MS SyncToy, ale u něj zřejmě nejde nastavit, aby se vše dělo automaticky. Aby se prostě po startu pc/ntb spustil nějaký autosync program, který by sledoval, co ukládám, nebo mažu a automaticky to synchronizoval na síťový disk. Pokud máte někdo dobrou zkušenost s nějakým programem, poraďte prosím.Díky,Petr

Odpovědi na otázku

1. pomocí plánovače úloh to jde2. co třeba http://cobiansoft.com/cobianbackup.htm...

Ty jo díky. S tím plánovačem úloh jsem to věděl a úplně jsem na to zapomněl

Mimochodem, ten Cobian, to je nástroj na zálohování, ne? Já mám Acronis True Image 2016 a 2018, ale myslím, že by nefungovalo, kdybych něco smazal v pc, aby se to taky smazalo na tom síťovém disku. Jdou tam myslím jen plné, přírustkové a rozdílové zálohy. Mrknu do manuálu.

Na zálohování či synchronizaci souborů, stejně jako např. FreeFileSync. Už slovo file(soubor) v názvu, jasně říká, k čemu to slouží. Windows tím nezazálohuješ. K tomu máš např. právě např. ten Acronis, který zálohuje Windows+soubory pokud chceš.

Na internetu je vraky skriptů, využívajících třeba příkaz Robocopy. Stačí skript, spuštěný přes plánovač úloh...

Mrkni na tohle:https://allwaysync.com/Mám ho koupený a nedám na něj dopustit.

Allwaysync vypadá zajímavě.Po konzultaci s jedním síťařem jsem se rozhodl, že nebudu instalovat nic, co synchronizuje v reálném čase, protože by to na ten disk pořád sahalo a pořád by se roztáčel. Šlo by nastavit, aby se pořád točil, ale je to zbytečné. Pro moje účely mi postačí MS SyncToy a Plánovač úloh. Šlape to perfektně.Díky všem!

Jinak Alway má i funkci časovače. Takto je to tam popsáno:Po definované době Aplikace automaticky zjišťuje změny souborů s udanou frekvencí. Aplikace analyzuje složky definované synchronizační úlohou pro určení, jak se změnily. Zjištěné změny jsou automaticky šířeny do partnerských synchronizačních složek. Pro minimalizování vlivu aplikace na výkon systému zvolte největší možný interval, shodný s vašimi požadavky.

Je to dobrý nástroj.Díky za info :)