Autosize DRAM problém

Zdravím,aktuálně se snažím vyřešit problém se starým počítačem. Do dnešní chvíle bezproblémově jel naprosto v pořádku. Problém se vyskytl po té, co jsem trochu upravil pozici PC a jejího okolí. Když jsem ho znova zapojil, tak poté začal pípat a to 1-3-3-1 a dle BIOSu se jedná o "autosize dram" a co jsem četl okolo tak je možné, že by to mohla být přepálená RAM a to hlavně díky power supply neboť mám dojem, že prodlužovačka má rozbitou kostru a při zapojení kabelu občasně problikne elektřinou. Nejsem expert a je to jen moje hypotéza, proto se tu radši poradím s Vámi, pokud nevíte, co to konkrétně znamená.Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Čo si Kefalín predstavujete pod takým pojmom "přepálená RAM"?Pokud jsi hejbal s PC, tak je dost možné, že následkem otřesů došlo k vysunutí paměti ze slotu.Prostě sundej bočnici a (při vypnutém zdroji - z elektriky) vyndej a následně znovu zasuň paměť/i do banku.Samotný Beep code označuje buď nekompatibilní, nebo nefunkční paměť.Pokud to předtím fungovalo, tak to problém kompatibility nebude, takže zbývá už jen to, co jsem ti psal nahoře, a nebo jsi manipulací poškodil desku (nelze vyloučit).

Rozhodně beru na vědomí a souhlasím, že problém bude čistě paměť nebo základní deska, ale nechtěl jsem opomenout i na jiné možnosti. Zkusím překontrolovat paměť a DIMM, pokud nedošlo k vysunutí, po případě změnim její pozici a jestli to nepomůže, tak zkusím přesunout jumpery a vyčistit CMOS. To jsou jediný možnosti, které mě napadají.

Problém vyřešen... Několikrát jsem vysunul a znova zasunul RAM do DIMM asi tak 3x s tím, že mi občas vyskočily postranní držáky. Když jsem je tam znova nasadil a poté znova nasadil i RAM tak to šlo v pohodě a tu RAM to sebralo.