» Poradna » Ostatní

Autorun na flashce

Zdravím,potřebuji aby se mi zapnul program hned po připojení flashky, zkoušel jsem tohle a nefunguje to:[autorun];Open=prg.batShellExecute=prg.batUseAutoPlay=1Nějákej nápad co s tím ?

Odpovědi na otázku

jen tak mimochodem, takhle se dost často šíří viry, takže tato funkce bývá u většiny rozumných uživatelů zakázána. To ti nevadí?

Presne tak, ve vychozim nastaveni windows to bez uprav systemu fungovat nebude (jeste tak v XP, ale tam se to s nejakou aktualizaci zarizlo taky).Navic by to jeste mohl nejaky antivir vyhodnotit jako malware.Nejschudnejsi reseni by bylo hodit program do nejake slozky a na koren flashky hodit zastupce.

Tak to šlo na W98, později už snad všichni všude spouštění aplikací autorunem při vložení média zakázali... Takže dneska je autorun.inf dobrý jen na nastavení hezké ikony přenosnému disku v průzkumníku. Na servisní flash mám v rootu dávky které spouštějí programy z flashky takto:@echo offset disk=%CD:~0,2%start "" /B %disk%\--cesta a exe co chci spustit--Jestli neprojdou procenta, tilda, uvozovky a lomítka tak sorry...