» Poradna » Programy

Autorské právo - obrázek.

Dobrý den, soutěžíme v jedné soutěži a někdo mi napsal, že jsem použila obrázek chráněný autorskými právy a může z toho být problém. Co myslíte? Jedná se o toho mimozemšťana.
usmev.impuls.cz ...
Děkuji za odpověď. Mimozemšťan není v původní podobě docela, je mírně "deformovaný".

Odpovědi na otázku

Pokud ten obrázek není tvůj, může to být problém.

Záleží na licenci, s jakou byl obrázek umístěn na Internet. Pokud Tě licence opravňuje k takovému užití díla, není problém.

To právě nevím, ale nikde žádné upozorněná na licenci nebylo. A jedná se o mimozemšťana. V podstatě je podobu těch, jejichž podobizny kolují už desítky let po světě... :)

Nejjednodušší je použít například archiv obrázků na Google, kde můžete v pokročilém nastavení třídit i podle licence. Najdete tam i obrázky, které můžete upravit a komerčně použít.

Děkuji, kouknu na to... :)

Nebyl by nějaký odkaz? Sice nejsem úplně IT negramotná, ale nějak to nemohu najít.

Děkuji, kouknu...

nemysli na to.

Takže s velikou pravděpodobností se jedná o public domain licenci.

Snad se ozve někdo povolaný, taky mě to zajímá. Je to obrázek filmové postavy, ale použila (zneužila) jsi ho tímto způsobem v koláži. Že se pravděpodobně jedná o public domain licenci jsi zjistila jak?

Indície byly poskytnuty na jiném fóru a pak už jen vyhledávač. :)