» Poradna » Web a internet

Autorské práva-HUDBA

Zdravím všechny, potřebuju pomoct s mojím kanálem na youtube. Nedávno jsem si založil kanál pro mix hudby jako například: MAGIC MUSIC, jenže se vyskytl problém s reklamy, jakmile se vide nahrálo tak my bylo oznámeno že u vašeho videa jsou stížnosti na porušení autorských práv - kvůli skladbám video nejde speněžnit, přitom jsem do informací uvedl celý track list, absolutně nechápu proč my to nejde a například mu jo https://www.youtube.com/watch, tak co to je? Prosím poraďte zde je můj kanál : https://www.youtube.com/channel/UCZDN0GZn3PcqEwwX... . Děkuji všem

Odpovědi na otázku

To je předpokládám vtip že?Nevěříte doufám vážně tomu, že by stačilo napsat seznam skladeb pod video a pak na něm můžete vesele vydělávat? Prostě se smiřte s tím že bez práce nejsou koláče. Pokud chcete monetizovat videa, musíte vytvářet originální (tzn vlastní) tvorbu. Mixy cizích výtvorů nejsou originální tvorba. To je jen prachsprosté využívání cizí tvorby.Pokud tedy původní autor hudby nechce, aby ji ostatní využívali, má právo podat stížnost kterou pak uvidíte v centru pro tvůrce a pomocí které vám zablokuje monetizaci videa. Můžete ještě mluvit o štěstí protože mnoho tvůrců sahá mnohem dále - k zablokování zvuku či zablokování celého videa (a v takovém případě po třetím prohřešku následuje zablokování celého účtu)

My zkrátka nebylo jen jasné jak to že oni mají povolení a já ne. No teď už to vím mají právo protože mají dohodu s jinynými kanály jako je trap nation... atd kteří tu hudbu vlastní.. tím pádem mají povolení na všechnu hudbu která byla oprávněná na daný kanál. Takže kanál mažu

Nevím co máš s Youtube za lubem ale bacha !!!! na to nemůžeš tam nahrávat jakoukoliv muziku a ještě z video to nejde nemáš na to autorské práva a při porušení opakovaném ti nekompromisně bez tvého vědomí celí kanál navždy smažou můžeš tam nahrávat v podstatě co chceš ale musíš to natočit ty nebo kámoši ale s jejich svolením stačí když si někdo bude stěžovat opět mažou ostatně nejprve si přečti na Youtube práva a povinnosti !!!!!!!!!!!!!

Chceš říct, že chceš vydělávat prachy za to, že namícháš cizí komerční hudbu aniž bys autorovi zaplatil? To jako myslíš vážně?Na to zapomeň, to prostě není legální a můžeš být rád, že ti to Youtube jen vyhodí.

Mi to píše: "Tento kanál byl uzavřen a již není dostupný." Tak se ti na to ani nemůžu podívat. Oprav si to.

A pro ty zvás kteří to nepochopily, chtěl jsem jen vědět jak to že MAGIC MUSIC :https://www.youtube.com/watch, může vkládat MIX hudby a přitom tak že neporušují autorské práva. Ono se to má tak, že pokud dáte na videu zobrazit více, tak se vám ukáže nejčastěji trap nation, trap musichdtv atd.. to znamená že oni mají nejspíš nějakou dohodou s těmito kanály aby si mohly odebírat hudbu čistě jen pro mix, protože jak můžete vidět na kanále magic music není vložena ani jedna skladba zvlášť, pouze mixy samozřejmě že mají ještě dva kanály jako je MAGIC NCS A MAGIC EDM ale většina mixu vzinkla právě s trap nation,trapmusichd atd.., tím pádem mají veškeré právo a u jejich kanálu se na jejich mixech zobrazují reklamy sami se můžete podívat že na jejích kanálu mají vlevo Související kanály: Trap City, BassBoosterz, TrapMusicHDTV, Spinnin' Records. Já jsem žádnou dohodu neměl a ani jsem nevlastnil autorskou hudbu na svém kanálu s kterou bych potom mohl dělat mix jako má např: trap nation, proto jsem neměl žádné reklamy. To je vše co jsem potřeboval vědět.

A navíc ještě ke všemu ta fujtajbl čeština, buráku. Ty jsi tedy dáreček.

Doporučoval bych Vám také využívat hudbu "nezávislých autorů" a licencí "Creative Commons", jelikož u nich panují na první pohled jasná a transparentní pravidla, jaká konkrétní oprávnění autor uděluje třetím osobám, aby s jeho autorským dílem nakládaly a využívaly jej. Tento způsob využívání autorských děl se postupně čím dál tím rozšiřuje, a proto stojí za Vaši pozornost!Ing. Mgr. Petr MolnárAdvokátní kancelář Hradec Králové www.akhk.cz

Ten podpis a odpověď u 2 týdny starého článku... Ubohá reklama

Nemyslím si, že toto je vhodný prostor pro spalování reklamy na advokátní kancelář...

Já bych si tu spíš našel někoho, kdo vám udělá nové stránky, ten nereprezentační hnus nikoho nepřitáhne.

Hudbu si vytvoř sám, nauč se hrát na nějaké hudební nástroje (kytara, klavír - pianino ...), nauč se mix. Já si u videa vystačím s generovanou hudbou video střižny nebo přímo se SW pro generování. Tvůj případ je složitější.