» Poradna » Notebooky

Autorizovaný Lenovo servis (záruka carry-in vs. on-site)

Ahojte.Chtěl bych se vás zeptat, zda-li někdo máte zkušenosti s autorizovaným Lenovo servisem. Pořídil jsem si ThinkPad E14 s Ryzenem a momentálně přemýšlím, zda-li bych měl investovat do rozšíření základní záruky 2roční carry-in (rozšířená zdarma z 1 roku).. na 3roční carry-in.Tuto záruku lze na internetu dohledat pod názvem "Lenovo rozšíření záruky ThinkPad E 3r on-site NBD (z 1r carry-in)".Nejsem si jistý, zda-li se investice vyplatí, protože s Lenovo servisem nemám žádné zkušenosti. Mám první ThinkPad a u modelu E14 2. generace to vypadá, že se na něm v budoucnu nemusí nic pokazit, ale jistý si být nemohu. Během používání jsem si všiml, že mi od výroby přišla klávesnice, na které pár kláves při stisku vrže a momentálně si začínám všímat velmi mírně pískajícího usb-c konektoru při nabíjení. Je to, prosím Vás, u usb-c konektoru běžné? Mám známého, který vlastní stejný typ a z usb-c jde taky slyšet stejně zvuky. Podělíte se, prosím, o své zkušenosti? Předpokládám, že v případě reklamaci u aut. servisu s carry-in zárukou můžete svůj notebook zaslat poštou v případě, že u sebe v místě bydliště nemáte pobočku a oprava by v případě řady ThinkPad neměla trvat více než cca 5 dní. Jak to řešíte vy? Záruka on-site je přímo u zákazníka, doufám, že do druhého dne od oznámení závady. Nicméně opět nedisponují žádnými zkušenostmi.Díky.

Odpovědi na otázku

Konektor zaručeně nepíská, tomu věř. Nemá tam co pískat

Souhlas. Píská celá část kolem konektoru, když je připojena usb-c napájecí část.Vidím, že si s tím nikdo neví rady...

"investovat do 2roční carry-in na 3roční carry-in. Tuto záruku lze na internetu dohledat pod názvem "Lenovo rozšíření záruky ThinkPad E 3r on-site NBD"tak si vyber. keryin je ze to ty zoberies knim, a onsajt ze oni pridu k tebe. Ci sa to oplati je iba na tebe.

pokud mas notebook na filmy a v pripade servisu ti nevadi ze budes 2 mozna 4 tydny bez nej tak se vyplatit nemusi, ale pokud te prace na nem zivi, tak neni co resit

ked ta praca na pc zivi a nemas zalozny, tak si pohlavny ud.

jestli mas office praci a staci ti kram za 15k s wordem a excelem tak si muzes druhej takovej nechat v supliku abys nebyl ud, ale je fakt naprosta hovadina mit solidni drahej book plnej licencniho jeste drazsiho softu s NBD on site zarukou a mit jeste druhej jen pro strycka prihodu

Celkem bych ti pral si nekdy to NBD vyzkouset.Ja znam treba v pripade serveru i rychlejsi "zaruku" (24/7 onsite 4 hours), ale v praxi to pak vypada tak, ze je pro me levnejsi, spolehlivejsi a hlavne funkcnejsi drzet si nahradni kompletni HW (kterej je radove drazsi nez tvuj "drahej book") a o redundanci ani nemluve. Takze, pokud na necem fakt zavisi tvoje prace a neni to jen masturbace na iPadu, tak je pripraveny nahradni stroj uplne bezne a jeste i celkem zakladni reseni.

nic o SW som nepisal, pisem, ze potrebujes mat zalozny pocitac ako HW. Nbd zaruka sa nevztahuje na SW problemy, ktore su daleko castejsie, takze v podstate je NBD irelevantne.

mimochodem ti co maji notebook s nim dost casto cestuji, takze nebyt ud znamena cestovat se dvema? :D