» Poradna » Mobily

Autorizace Wifi

Zdravím,poprosil bych o radu. Mám Huawei P30 Pro a zhruba po týdnu používání když jsem chtěl poprvé se přihlásit na veřejnou wifi s nutnou autorizací, tak wifi mi to normálně najde. V hláškách upozornění nahoře na mobilu mi to ukáže síť a po kliknutí na upozornění, abych potvrdil přihlášení k wifi, tak mi naběhne stránka, u které se načítání zastaví hned na začátku. A nenačte se úvodní stránka přes kterou mám udělat autorizaci. Prohlížeče samozřejmě bez připojení přes ty to neotevřu, nepomohlo ani různé nastavení u mobilu ohledně automatického otevírání odkazů např přes Chrome. Věděl by někdo? Ideálně kdo vlastní tento mobil nebo měl stejný problém? Díky předem

Odpovědi na otázku

A že tu WiFi mají nějak podělanou vás nenapadlo?

Pro natvrdlejší jsem zapomněl dodat, že jsem to zkoušel na více wifinách stále se stejným problémem a jiný mobil odkaz s úvodní stránkou načte normálně

Aha, tak proč se nás natvrdlejších vlastně na něco ptáte?

Proto jsem na konci doplňoval, že mi s radou pomohou pravděpodobně ti co ten mobil mají nebo se s tím problémem setkali

No, to víte, s blbě nastavenou veřejnou WiFi jsem se totiž setkal mnohem častěji než s blbým mobilem. Ten většinou všude jinde fungoval úplně normálně.

Aha, takže když mi to nejde s tímhle mobilem na žádné sítí tak je to problém sítě a to že to na vsech ostatních mobilech jde je normální, takže to mám podle vás brát jako fakt

Když vám to nejde nikde, a všem ostatním jo, tak holt máte asi blbej mobil. Co ještě byste chtěl poradit?

Poraďte mi jakej máte mobil vy? Když máte potřebu reagovat..

Mám Xiaomi Redmi Note 5, a připojím se vždycky a všude, kde to potřebuji. Jenom na pár dodrbanejch WiFi mi to nešlo, ale to nešlo ani těm ostatním kolem. Stačí to tak?

No ono přece to není jen blbou veřejnou sítí, jako spíš blbým mobilem. Má Hnujwei, tam to není ojedinělé.

Už jsem to rozchodil, pomohlo několik přeinstalaci a restartu

Jakejch přeinstalací? Co jste tam přeinstalovával?

Poradím rád lidem, kteří to budou potřebovat, dal jsem tady jeden dotaz za pět let a místo odpovědi a vyřešení problému jsem se přímo konkrétně od vás dozvěděl, že mám blbej mobil. Jestli takhle tady funguje odpovídáni na dotazy tak potěš. Opravdu tady může být odborníkem každý, jak se říká kozel zahradníkem...

Vypnúť blokovače skriptov a zapnúť javaskript častokrát pomôže. Robí to tak na mnohých starších routroch a niektorých routroch, ktoré dodal poskytovateľ, nemusí ísť len o verejnú wifi.

Přijde mi, že mi to dělá defaultní prohlížeč v mobilu. I když jsem s tím mobilem klasicky připojen na mé domácí wifi, tak třeba automatické přesměrování odkazů např z messengeru mi jdou přes ten defaultní prohlížeč a během načítání stránky doleze načítání tak do půlky a stránka se neotevře, ale tam už mám aspoň možnost u těch tří teček zvolit možnost otevřít přes Chrome..

Tak proc si nenastavis jiny vychozi prohlizec, kdyz to Android umoznuje?

Protože je lepší to od 7.30-11.29 to řešit na poradně? 1.) https://www.google.com/search2.) https://consumer.huawei.com/sa-en/support/content/en-...

To byla první věc, co jsem zkoušel prenastavit prohlížeč Chrome jako výchozí, ale stále se to otvírá v tom původním, proto sem píšu. Nepíšu sem, abych vás zkoušel z toho, jestli umíte v Google najít prvních 5 odkazů na tohle téma...

Autorizační stránka se na mobilu i na jiných zařízeních zobrazuje tak, že po připojení k nové síti je mobil zvědavý, jestli má přístup na internet a pokusí se pomocí HTTP nebo HTTPS přistoupit na nějakou předem danou adresu. Zařízení ke kterému se máte autorizovat tento pokus odchytí a udělá redirect, čili pošle odpověď že se má připojit nejprve na jinou adresu. Tu s ověřením. Už samotný redirect berou paranoidněji nastavené mobily jako pokus o útok a odmítají ji zobrazit. Zvlášť pokud má být HTTPS, protože je podepsaná jiným certifikátem, než jaká byla původní adresa. S certifikáty bývá ještě několik problémů. Třeba že certifikát onoho autorizačního webu je podepsán certifikátem, který není obecně důveryhodný a budete si jej muset dát ručně mezi důveryhodné, nebo že sice je důvěryhodný, protože je podepsán řetězcem, který končí veřejnou důvěryhodnou authoritou, ale web neposílá celý certifikační řetězec, ale pouze koncový certifikát a adresu, kde je k mání certifikát mezilehlý. No a mobil si ho nestáhne a tak koncovému certifikátu nevěří.

Děkuji za konečně konstruktivní komentář 😊

Kterej je pro tebe ale úplně na prd.

Tak možná ne. Nastavení úrovně paranoi si může asi každý uživatel šmrdlací placky přiohnout sám. I když asi jak v kterém systému a jak v kterém prohlížeči.

Hele baví tě to provokovat? Asi se doma už z te karantény hodně nudis, když musíš komentovat každej prd