» Poradna » Mobily

Autorádio

Ahojky všem, chtěla jsem manželovi koupit k Vánocům autorádio. Hledala jsem něco do 6000 max 7000. Potřebuji aby měl bluetooth a USB. Navigaci nechci, tu máme zvlášť. Byla jsem se ptát u nás v jedné firmě, ktrá dělá dělá právě autorádia, ale tam mi pán řekl, že za tu cenu nic moc nepořídím a nabídl mi dvě autorádia, který mi přišla stejně hrozná jako to co máme. Pak mi k tomu nabídl vaucher na zamontování. Přijde mi, že mě tahal za fusekli, protože jsem byla v euronic a planeo a tam měli levnější autorádia. Chtěla jsem se tedy zeptat na co mám koukat, až budu pátrat po rádiu. Pročetla jsem nějaké články Typu jak vybrat autorádio a jsem značně zmatená. Záleží na velikoti té díry v přístrojové desce? (já vím řeknete si další blbka :D )Máme Octavii - jestli na tom záleží. Díky všem a hezký den

Odpovědi na otázku

" Záleží na velikoti té díry v přístrojové desce?" - ano a i na kabelech, co z ní vedou. U firmy opravdu můžete narazit na hodně drahá rádia, protože jde o integrovaná. Pokud chcete klasické vyměňovací, tak se zeptejte v tom elektru, jestli by vám tam pasovalo. Co máte za výbavu, to my nevíme.

Když jsem hledal autorádio do Passata, koupil jsem na Aliexpressu, dodání z Německa (cca 7dni). V autorádiu OS android, takže bluetooth, USB, přehrávání filmů, internet, navigace... Zapojení otázka 10 minut. Cena cca 5000... To samé autorádio je možné v českých eshopech koupit za 16000...

Co je na tom původním špatné - nevyhovující ??? 6-7000 je snad až až (alespoň podle mne ) hlavně by mělo "pasovat" do té Octavie (kabely, konektory, repráky, díra je "stejná"). Měl by poradit někdo, kdo se orientuje, jinak nějaký servis (a nemusí to být firma, která se "živí" autorádii).

Jeee takových odpovědí děkuji :Dtakže výbava hmm 80/C ne to byl hloupý vtip. Úplně nevím, co odovědět. Mám u sebe techničák a manuál k původnímu rádiu (Brighton MP34). Jinak když rádio bude levnější budu ráda :)A na tom starém je špatně to, že nehraje :) teda občas se uráčí a spustí se, ale nejde moc naladit.

A jakou barvu podsvícení má ta Octavia? Alespoň to bych se snažil sladit. Není nic hnusnějšího, než modře svítící rádio v jinak třeba zeleně podsvíceném interiéru. Oktávka bude předpokládám buď zeleně (starší) nebo bíle (novější).Pak bych od rádia také očekával, že trochu zapadne do interiéru, ale to je u neoriginálních rádií dost scifi. Většina jich vypadá, jako díly na kolotoč (ideálně stříbrný hnus v tmavém interiéru, plný barevných blikátek). A 6000,- za blbé 1DIN rádio je fakt hodně. To by muselo nejenom barevně i vzhledově zapadnout, ale i uvařit kafe.Pro mě je nejlepší rádio to, co tam dal výrobce auta.

Dal bych mu peníze, at si vybere sám. Tím se vyhneš i stížnostem, že rádio má funkce, které on nepotřebuje a nemá to, co by on chtěl......

To jsem prácě jednou udělala. Dal peníze do rodinného rozpočtu a nic si nekoupil a já jsem chtěla aby měl taky něco pro sebe :)

A co nějaký dárkový poukaz od firmy, která autorádia prodává.

Máte 1 DIN rádio. Pro telefonování, rádio a stream hudby bych si vzal Kenwood KMM-BT304 /cca 2.200,- Kč/ - mají kvalitní tuner - citlivější než Pioneer. Pokud máte na Š OCtavia origo koncernovou anténu budete ještě potřebovat Anténní adaptér - napájení FAKRA-DIN (cca 150,-Kč). 2 roky záruka na rádio, kvalitní příjem rádia, tel. hovorů, zvuk a stream hudby. Např.:https://autoradia.heureka.cz/kenwood-kmm-bt304/

Obyčejné autorádio o rozměru 1DIN (ta klasická nudle) nové kolem 2, maximálně 3tis Kč. Ano, nebude mít roztomilý dotykový displej a spoustu kravin, ale třeba bude normálně hrát. Pokud jste tam doteď měli něco typu televize, tak je třeba sehnat buď něco stejného tvaru a nebo rámeček a do něj 2DIN nebo 1DIN rádio. Plus napájení VW antény.