» Poradna » Ostatní

Autorádio resetuje nastavenia

Zdravím, nedávno som si kúpil nové autorádio Kenwood Bt-304 a dal som ho namontovať do servisu avšak mám s ním problém. Po vypnutí kľucika si autorádio drží pamäť len chvíľu asi také 2minútky. Po týchto 2 minútach keď otočím kľúčom rádio sa zapne ale všetky nastavenia sú resetovane napr. čas je 00:00 dátum 01.01.17 atď. jediné čo si autorádio drží sú stanice, tie mám stále uložené. Skúšal som aj vymeniť žltý kábel s červeným ale nepomohlo. Dokonca to bolo ešte horšie. Rádio si nedrzalo pamäť vôbec (predtým aspoň 2minutky) a stanice tiež neboli uložené (predtým boli). Fakt neviem aký je v tom problém tak by som bol veľmi vďačný ak by ste mi niekto poradili. Vopred ďakujem za ochotu :)

Odpovědi na otázku

1) žluý kabel by měl být přímo přes pojistkovou skříň na baterku ( mimo klíček)2) po nastavení data a času se musí podržet tlačítko se symbolem lupy na chvíli. pro uložení.3) zkusit upgrade FW ( poslední je z března 2018)http://www.kenwood.com/cs/ce/receiver/firmware/2... pak reset do továrního nastavení ( 5s držet špendlík na reset tlačítku pod předním panelem radiapokud z tohoto nic nepomůže - reklamace

Dík za radu, skúsim ten update ale aj tak mám pocit že mám ten žltý asi cez spinaciu skrinku.

Update nepomohol, v pondelok sa mi na zapojenie pozre kolega ale keď aj to bude dobre tak asi už fakt iba tá reklamácia.

Auto po dvou minutách odpojí 12V na žlutém vodiči (komfortní jednotka). Najít, případně natáhnout jiný, na kterém bude +12V trvale pořád furt.

Dík za radu skúsim pomerať a dám vedieť.

Tak to by snad v servisu nezapojili takhle blbě, aby radio dali až za nějakou jednotku co se uspává..A kdyby to tak bylo, tak by se mu mazaly i ty předvolby na radiu.

Lidská tvořivost je bezmezná. Už jsem viděl zapojený power injektor +12V pro předzesilovač v anténě na barevně správný vodič... Akorát to byl výstup na repro a rádio nenaladilo žádnou stanici, dokud nebylo dost nahlas :D

Chcel som to odmerať ale neviem nájsť merací prístroj takže asi nič, uvidím čo mi povie kolega pondelok.