Automaticke zapnutie monitoru.

Zdravim.Chcem si spravit arkadovy herny stroj s RPI 3 a retropie.Moja otazka je,ako je to s automatickym zapinanim monitora pri spusteni PI alebo PC.Da sa to nastavit tak aby sa monitor zapol spolu s pc alebo PI?Pri starom monitore s tlacitkom zmacknut-vymacknut to urcite funguje alo co s "klikacim" tlacitkom ci ako to nazvat.Myslim stlacim raz vypnute,druhy zapnute.Dik

Odpovědi na otázku

On se ti monitor sám neprobudí ze stand-by reřimu, když mu přijde signál na některý ze vstupů?

Ja som vzdy mal NB a monitor nemam a nikdy nemal.Preto sa pytam.Ale ak je to standartne spravanie monitora tak super.