» Poradna » Mobily

Automatické zapnutí, vypnutí android telefonu v určeném čase, jak na to ?

Dobrý den, jak by se dal zapínat telefon SG4MINI I9195 v určeném čase, myslím tím nastavit vypnutí na 22:00 a automatické zapnutí 6:00 ráno. Vím, že Lenovo tablet A8-50 (A5500-HV) má přímo tuto funkci implementovanou v menu a bezvadně funguje. Našel jsem v aplikaci TASKER ,,start system timer,, ale neumím ji nastavit, abych to otestoval. Nebo je nějaká apk-a, která to umožnuje?

Odpovědi na otázku

Telefon by na to musel mít hardwarovou podporu, jinak automatické zapnutí není možné Prémiové značky obvykle toto právě nemají, bývá to bežně jen u čínských telefonů, takže bohužel smůla.

Telefony, které potřebný hardware mají, tak mají vždycky možnost automatického vypnutí/zapnutí už v menu.

Zpravidla to umí MTK procesory. Dá se to ale obejít, pokud člověk potřebuje automatizovat nějaký úkon 24hodin/7dní a mít spuštěný android i po výpadku sítě a nebo při nastartování auta-jako gps logger . Dá se využít automatického nabotování při připojení nabíječky ,,autoboot,, je k tomu zapotřebí upravit jeden soubor a root oprávnění. http://developwear.com/blog/2014/07/03/autoboots...

Dokonce jsou na to apk-y https://play.google.com/store/apps/details

Ano, ZOPO to třeba má a funguje to.

Jinak automatické vypnutí si můžeš udělat v Jave appku (mělo by fungovat u všech rootlých telefonů:try { Process proc = Runtime.getRuntime() .exec(new String[]{ "su", "-c", "reboot -p" }); proc.waitFor();} catch (Exception ex) { ex.printStackTrace();} //Reeboot "reboot"//Vypnutí"reboot -p"

To mu asi nepomůže, když už telefon automaticky nezapne ;)

Díky moc, ale to je nepotřebné, spíš bych potřeboval funkci ,,ON,, telefon bude sloužit jako webová kamera, ale potřebuji to nastavit tak, aby se to každý den v určitou dobu zaplo a vyplo. Pokud by došlo k vypnutí telefonu, nechce se mi šplhat někam na stožár. Jedna z možní je vyvést tlačítko ,,ON,, na dvojlince 5 metrů, ale takhle softwarově řešené by to bylo nejlepší. Myslím si, že telefon má časovač, ale není to přístupné v menu.

Tlačítko na 5m kablík by fakt nefungovalo :) No a telefon časovač nemá, takže smůla. Pokud to chceš řešit nesmyslně telefonem, místo jednoduché IP kamery, tak kup nějaký laciný čínský telefon, který ten časovač má.

Tak samozřejmě IP kamera má větší chip a lepší světlost objektivu, daleko lepší obsluhu a spolehlivost, ale leží mi tu pár pomlácených telefonů, co mají 8 megapixel chip. Už jsem testoval denní režim a je pro mě absolutně vyhovující, akorát noční režim ty telefony nestíhají, taky na to nejsou stavěné. Co se týče softwaru, tak jsem velice překvapen co všechno dnes jde. Apka ,,tinyCam Monitor,, umí dělat náhled nad jinými kamerami v síti, hlídat označené zony pohybu, face detekt, ukládadat záznam na všechny možné uložiště, od verze 5 umí připojit i vlastní CCD chip v telefonu. Pokud člověk nemá ,,5 android,, je tu aplikace ,,IP Webcam od Pavel Khlebovich,, tato udělá web server a zprostředkuje CCD kameru pro ,,tiny Monitor,, dále vysílá na portech všechny možné druhy záznamu JPEG, MPEG atd.... Zkoušel jsem i rozjet SDR server s klíčenku rtl2832, bohužel mám telefon připojený přes wifi do sítě ne kabelem, takže mi spojení v přenosu dat dost lágovalo, ale pak si mi to podařilo poupravit délkou paketů. Bohužel SDR apka při odpojení klienta automaticky ukončí server a musí se opět kliknutím povolit, ale i tak je to bomba, co ten starý omlácený telefon s prasklým sklem umožnuje. Ještě na tom rozjet ukládání almacu s použitím vnitřní GPS do uložiště a budu si připadat jako král.

Dokonce jsou na to apk-y https://play.google.com/store/apps/details