» Poradna » Windows (a jiné OS)

Automatické zapnutí PC v určitý čas

Zdravím, chcel by jsem se zeptat jestli jse na Win7 někde nastavit aby když PC vypnu do úsporného režimu, tak aby se třeba ráno v 6:00 sám probudil. Jde to nastavit přes něco přímo ve Win7 nebo někde v BIOSu? Desku mám ASUS M5A99XEVOděkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Podivej se do BIOSu casto tam je polozka kde si muzes nastavit kdy se ti ma pocitac zapinat pripadne vypinat :)

já bych to vyřešil spínacími hodinami za stovku

auto vypinanie je brnkačka, napr. vypinač na dobrou noc, ale zapínanie asi len cez BIOS. Ja mám MB z 2002 a tá to má (deň v mesiaci a hodinu)

cmd - prikaz : shutdown -s -t x / kde x jsou sekundy

Shutdown počítač vypne, nezapne...

jj, je to tak, tady máte příklad. Posílám i nastavení na zrušení. Oba soubory mám jako ikony na ploše samozřejmě odděleně.Stačí vytvořit zástupce a vše doplnit ručně.nastavení vypnutí - číslo jsou sekundy%windir%\system32\shutdown.exe -s -t 3600a tady abort. Zrušit úlohu jde bez toho jen přes ctrl+alt+del%windir%\system32\shutdown.exe /a

Na to je plno prográmků např. http://www.harmonyhollow.net/cool_timer.shtml

Juwa, on ale nechce hodiny, budík, stopky. On chce, aby se počítač ZAPL v určitý čas. Když neběží počítač, neběží ani žádná aplikace. Takže to jedině buď v tom BIOSu nebo spínacíma hodnama do zásuvky.

hodinama

V mem pripade stacilo naplanovat ulohu, spustit pisnicku v urcity cas a pocitac se v dany cas sam probouzi z rezimu spanku.. ;)

ale zrejme ten SW musel mať možnosť zapísať danú vec do BIOSu. Pochybujem, že RAM, ktorá je síce napájaná v režimu spánku, ale pochybujem, že vie poslať signál do zdroja

Jenže v režimu spánku (ne hibernace) je procesor a paměť v činnosti, byť se sníženým odběrem.

u režimu S3 je CPU odpojený a napájaná je len RAM

Ja som použil stare spinace hodiny a 3 rele. Z pc som na konektor vyviedol z startovacieho tlačitka a teraz moze byt celkom vypnuty pc. Zapojenie je celkom jednoduche. Ak niekto chce nech brnkneEmilOb@orangemail.sk poslem foto a schemu.

Tohle je taky dobrý řešení http://www.slunecnice.cz/sw/shutdown-timer/

TY jsi blbej, že by tě měli vystavovat

Z režimu spánku probudíte počítač například naplánovanou úlohou. Pokud budete používat i režim hibernace bude pravděpodobně nutné v BIOSu vypnout požadavek na heslo při startu počítače.Mohou se vyskytovat i anomálie. BIOSy které budou nastaveny tak aby počítač probudili i při úplném vypnutí, nebo nebylo pro příští start potřeba zadat heslo. Vyzkoušejte na konkrétním železe.To co popisuji je nastavení ve Windows, případně nastavení parametru pro BIOS. Ve vlastním rozhraní BIOSu budete mít ale možná ještě další možnosti nastavení, které například umožní počítač probouzet i z "úplně vypnutého stavu".

Většina MB to umí, jediný zaručený stroj, který se určitě vzbudí, jsou Macy :)

Můžeš probouzet počítač pomocí Wake-on-LAN pomocí síťové karty.Buď to umí router, typicky s DD-WRT nebo máš nějaký server s utilitou pro WOL nebo si necháš PC probouzet přes internet, např. tady http://www.wakeonlan.me/

Zapomněl jsem zdůraznit, že WOL musí být povoleno v BIOSU, což má většina, a PC nemusí spát, ale může být vypnuto.

Keby si chcel ten pocitac spinat radiostanicou povedzme z dialky 100 alebo aj 4000km tak aj to ide. Staci mat na pocitaci seriovy port.

Ahoj prosim jse win 7 nastavit tak at zapne treba v 7:00 h.A JAK DIK

Některé síťové karty mají možnost zapnutí pc na dálku ... poté by už řešením mohla být aplikace třeba na mobilu