» Poradna » Programy

Automatické zálohování ve Windows 7 - jaký program?

 |   |  Microsoft Windows 10 Firefox 47.0

Dobrý den,prosím o radu s hledáním programu, který by umožňoval nastavit a v maximální možné míře automatizovat zálohování ve Windows 7 Professional, provozovaném na běžném domácím pc, kde je umístěn 1 HDD. Zálohování by se provádělo do Dropboxu a na druhý HDD připojovaný do šuplíku vždy jen na dobu provedení zálohy, jinak by tento HDD byl uložen na jiném místě mimo pc. Zálohovací schema bych viděl takto:- každý den večer před vypnutím pc (nebo ráno po zapnutí pc?) by se provedla záloha všech souborů z předem zvolených složek u nichž během daného dne došlo ke změně, nebo byly nově vytvořeny do předem určené složky v rámci cloudového úložiště Dropbox- přibližně v intervalu jednoho týdne by uživatel do pc připojil zálohovací HDD, na kterém je umístěna kompletní záloha HDD umístěného permanentně v pc a provedla by se rozdílová záloha, ideálně automaticky např. ihned po připojení disku do počítače bez nutnosti zásahu a ručního spouštění uživatelem- po vytvoření rozdílové zálohy by se automaticky smazaly "denní" zálohy v Dropboxu a od nového dne by se opět vytvářely automaticky nové, až do provedení další rozdílové zálohy na záložní HDDJak je asi patrné z popisu, jde mi hlavně o maximální automatizaci celého procesu, tedy najít program, v němž by výše popsané činnosti a úkoly bylo možné zadat a nějakým způsobem automatizovat. Existuje nějaká bezplatná šikovná zálohovací utilitka, která by to uměla? Nebo to zvládne i samotná zálohovací služba přítomná ve Windows?Děkuji předem za vaše rady a tipy.M.

Odpovědi na otázku

 | Microsoft Windows Vista IE 7.0

Wbadmin integrovaný v OS je ideální pro zálohování stavu OS do .vhd(x).Viz příslušné GUI:sdcltPro souborové zálohování a synchronizaci optimálněrobocopy /mir= velmi silný nástroj, zvlášť ve spojení s inteligentně nastavenými joby v Scheduleru (Plánovači).Není ovšem určen pro začátečníky (nemá GUI).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Automatické zálohování, Provedení


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky