» Poradna » Windows (a jiné OS)

Automatické zálohování po připojení usb disku?

Ahoj, potřeboval bych aplikaci, která by kontrolovala vložení usb disku a při jeho vložení začala synchronizovat předem nastavené složky a po dokončení synchronizace by usb disk sama odpojila. Jako identifikaci by mohla používat název zařízení usb disku. Bude běžet na windows serveru, tudíž tam není monitor, použít mohu jen vzdálenou plochu. Neznáte něco podobného, děkuji za případné rady. :)

Odpovědi na otázku

Aplikace které tohle umí jsou ale placené. Např. GoodSync.

Neco podobneho delam, ale ne na Windows. Napsal jsem si maly skriptik. Jinak Windows serveru zalohoju pomoci robocopy a rsyncu na jiny server (taky maly cmd soubor).

Včera bylo hezky, čtu časopis a u toho letím balonem - stejná hodnota odpovědi jako ta tvoje ..

Zajímavé, na robocopy se podívám, jinak rsync používám pod linuxem, takže vím že je to prima nástroj.

Nakonec jsem se rozhodl použít zálohu přes síť. Na serveru bude client DeltaCopy a na běžném počítači bude server DeltaCopy. Takže v zadaný čas bude stačit připojit usb disk a změněná data se sesynchronizují. Vzhledem k tomu že nejde až o tak velký objem dat, to bude vyhovujicí.