» Poradna » Notebooky

Automatické vypínání pc?

Dobrý den,mám notebook HP a nedávno se mi začalo stávat že se sem tam vipl a to z ničeho nic a to sem na něm něco dělal no a těť se to děje každý den. v pc je automatické vypínání režim klidu apod. vipnutý dokonce i režim a zhasnutí obrazovky je vyplé a nevím co s tím poraďte.//Upraven titulek

Odpovědi na otázku

Prostě ho vYpni a odnes na reklamaci. A během těch 30 dnů se můžeš soustředit na češtinu, protože těch pár vět, to je fakt síla...

Také mi to rve oči, ale dotyčný může být dyslektik, takže bych nezatracoval.

Že se nám těch dyslektiků ale urodilo...

Co to je "Vipl"???

Zřejmě Very Important Persone Lost

No, to je něco jako ,, těť " .

ano jsem disgrafik a dislektik ale to teď neřešte co s tím kromě reklamace?

Nic, co by jsi ty zvládl vlastními silami. Já, když se v autě rozsype převodovka, vyhledám autoservis a nepokouším se to spravit vlastními silami...

Dysgrafik blbě píše rukou (ne na PC), dyslektik blbě čte. S neschopností naučit se základní pravidla češtiny nemá ani jedno nic společného, jen se na to vymlouvají líní blbci, co to neumí ani napsat, natož aby věděli, co to znamená. Když už se chceš na něco vymlouvat, zkus dysortografii. A nebo lépe, nainstaluj si kontrolu pravopisu, zachrání tě alespoň před těmi nejhoršími chybami jako je "vipnout".

Nedělej tu ze sebe blbce, pokud jím opravdu teda nejsi

V čem konkrétně nemám pravdu?Slovníček pojmůDYSLEXIE je vývojová porucha čtení, která se projevuje na prvním stupni základní školy. Dítě, které jí trpí, má problémy souvisle přečíst text, zaměňuje, přeskakuje či komolí slova a plete si vzhledově nebo zvukově podobná písmena. Čtení je pro ně natolik namáhavé, že má problém učit se probíranou látku z učebnice či sešitu a má potíže i se soustředěním.DYSGRAFIE je vývojová porucha psaní. Dítě píše nečitelně, neúhledně a chaoticky, vždy však s nápadnými chybami jako vynechání písmen či slov. Jejím prvním příznakem může být nešikovnost při kreslení v předškolním věku a jistá nemotornost.DYSORTOGRAFIE se projevuje jako problém s praktickým zvládáním pravopisu, a to i v případě, že jej dítě teoreticky velice dobře ovládá. Žák má obvykle problémy s hláskami, nedovede odlišit krátké a dlouhé samohlásky, chybuje v měkkém a tvrdém i a má tendenci chápat gramatická pravidla zkresleně nebo si je nesprávně vykládat. Může mít také trable při učení cizího jazyka.DYSKALKULIE je vlastně porucha matematických schopností a vyznačuje se nejen tím, že dotyčný nedovede správně vypočítat byť jednoduché matematické úlohy, ale také může mít problém s rozeznáváním jednotlivých geometrických tvarů nebo vyjmenováváním po sobě následujících čísel.

Může se přehřívat, odcházet zdroj nebo základní deska.