» Poradna » Notebooky

Automatické snižovaní taktu procesoru - HP Pavilion Gaming 15

Dobrý den,mám nový notebook HP Pavilion Gaming 15-bc203nc s Win 10 Pro (CPU Intel® Core™ i7-7700HQ) a po krátkém pozorování jsem zjistil, že mi i při nulové zátěži procesoru běží všechny 4 jádra na jmenovité frekvenci 2,8 Ghz. Předpokládám, že by se měl umět sám podtaktovat, když ho nic nevytěžuje. Nevíte čím by to mohlo být a kde to případně nastavit? V Biosu jsem se díval, a nic co by připomínalo funkci cool n quiet, co jsem měl u stolního AMD jsem tam neviděl.Předem děkuji za odpověď.Lukáš

Odpovědi na otázku

Tohle je normalni frekvence ty ......

Hladaj v systeme power manager a v nom Processor Power Management. Tam byva niekolko prednastaveni a jedno z nich je plny vykon pri ktorom sa procesor nespomaluje. Je mozne ze to mas zvolene.

děkuji, odpověď viz níže ..

Nastavit Balancovaný režim v Nastavení Napájení.

Děkuji, odpověď viz níže

U Intelu jde o EIST a chyba bude nejspíš ve špatně nastaveném nebo zvoleném režimu napájení ve windows.

Děkuji za odpověď, nakonec se procesor podtaktovával korektně, jenom HW monitor portable ukazoval pouze jmenovitou frekvenci. Když jsem si stáhl CPU-Z tak tam už frekvence lítaly od 1,1-3,8 GHz. Jinak v pokročilém nastavení napájení mám k tomuto asi pouze položku "Intel Dynamic Pltform and Thermal Framework Settings" kde se dá nastavit "Config TDP level": na baterii: 45W 2,8GHZ nebo 35W a 1,7 GHz a to samé na napájení ze sítě. Ale nevím jestli je to to, co jste měl namysli.I tak moc děkuji za rady.Lukáš