» Poradna » Mobily

Automatické přepojení z dat na wifi

Zdravím, minulý mobil se mi při příchodu domů automaticky přepojil z dat na wifi. U nového telefonu (Asus Zenfone Max Pro), ač se velmi snažím, tuto funkci nemohu najít. Lze to nějak nastavit? Díky moc.

Odpovědi na otázku

To snad dělá každý mobil co má zapnutou wifi a uloženou sít (pokud je v dosahu)

Taky jsem si to myslel. Ani po znovuuložení wifi sítí a restartování mobilu a routeru to však nedělá.

Doporučím udělat factory reset jestli za to nemůže nějaká breberka.

Dobře, díky, vyzkouším. Ještě jsem se chtěl zeptat, je možnost nějak nastavit, aby se wifi sama zapla, když přijdu domů (a venku byla vyplá, kvůli šetření baterie)? To připojení se pak vyřeší snad tím resetem. Díky.

Jak by poznala, že se má zapnout, když je vyplá ??? Jedině bys musel napsat nebo najít program, který by na základě GPS, resp. polohy, uměl spouštět jiné programy.

Viz. zminovana LLAMA, pouzival jsem kdysi na Androidu, aktualni stav diky zmene platformy nevim. Stacilou nadefinovat a naucit lokace (dle BTS), svazat s pravidly... bylo mozno pridavat ruzne podminky, NFC tagy atd...

tohle řeší automatizace - je na ni spousta apps na g.play (např Tasker) - problém je že ten telefon musí nějak poznat že je doma - nejjednoduší a energeticky nejméně náročné je právě to že je wifi stále zaplá a ve chvíli kdy najde vaši domácí síť pozná že je doma ( a vykoná vše co máte nastaveno že má doma udělat). Druhou možností je stále zaplé a sledované GPS - dle toho taky umí poznat že "je doma" - problém je že vám to sežere výrazně více baterie nežli nonstop jedoucí wifi :))

on neřeší zapínání/vypínání wifi modulu podle lokace. Má ji stále zapnutou, jen se mu automaticky nepřipojí, když je v dosahu.

já přece vůbec neodpovídám na původní dotaz ale na ten co měl ohledně automatizace

aha, sorry, procházel jsem to zrychleně

Problém nonstop WiFi je, že když nemá signál, tak dost žere baterii. Nejlepší, pokud to jde udělat podle BTS (mobilního signálu). Jinak, na určení polohy nemusí GPS jet furt, stačí jednou za 10 minut "cinknout", umí to program Phone Tracker (bohužel ale neumí provádět nějaké ty akce).

To je věc software. Osobně používám SW jménem Lama, kde se dá nastavit, že po příchodu na nějakou lokaci se automaticky zapne Wifi, při odchodu zase vypne, změní se profily hlasitosti a vyzvánění a podobně.

on má wifi stále zapnutý, jen se mu nepřipojí automaticky, když je v dosahu. Na to nepotřebuješ lamu.

Já to mám na mobilunastavení => připojení => wifi => v seznamu pak na názvu podržím douho prst, pak Správa nastavení sítě a zaškrtnu "Automaticky znovu připojit"