» Poradna » Programy

Automatické otagování hudby

Zdravím...mám složku, v ní je asi 400 .mp3 hudebních souborů (postahováno ze všech možných i nemožných míst, ale pro vlastní potřebu). Jenže je v nich úplný chaos (třeba jméno: Track 11, žánr: <neznámý>, autor: unknown atd...). Existuje nějaký program, který si soubory přehraje, zjistí jejich jméno (něco jako Shazam na androidu) a potom sám automaticky vyplní tagy??? Díky

Odpovědi na otázku

Zkus mp3tag, výborný, ale určitě nezvládne všechno.

To co pan frikulín a bordelář v jedné osobě požaduje nezvládne ani Kristus, natož nějaký "program" ...

Meleš nesmysly, softwarově to rozhodně jde, už před 8 lety to zvládaly i hloupé telefony(S-E) na úrovni rozpoznání z části skladby ve stylu kdo je autorem a o jakou píseň jde. To, že jsem na pořádný software nenarazil(ne, mp3tag fakt není dobrý) je tedy více než smutné.

Ne.Zejména pokud v tom máš neskutečný bordel a nemáš to stahované po celých albech.Možná pozná nějaké nejprovařenější věci ale určitě to neotaguje vše.

Taky mi chyběly tagy u tisíců souborů. Stačilo by mi, kdybych našel soft, kterým bych je otagoval dávkou, s tím že místo názvu songu třeba bude jen 05_Název_Alba apod. Vyzkoušel jsem jich několik, navztekal jsem se s tím a žádný to nezvládl spolehlivě u všeho, v přehrávači v tom byl chaos. Takže jsem to nakonec vzdal a přehrávám to podle adresářů a názvů souborů jako za starých časů. Přehrávače u Nokie to neuměly tak jsem kvůli tomu přešel k Androidu

Taky jsem trošku googlil a našel jsem tohle:http://picard.musicbrainz.org/zatím funguje skvěle a všem doporučuju...Jinak díky za rady.

Vypadá to, že tenhle program fakt dělá to, co ty ostatní jen slibují, paráda.

Tak bohužel, je to víceméně bazmek jako jiné. Umí to trefovat, ale už ne zapisovat do id3, navíc to používá nějakou vnitřní logiku, takže nelze odhadnout jak to zrovna zpracuje a milostivě zapíše do názvu a kdy ne.