» Poradna » Windows (a jiné OS)

Automatické nastavení klávesnice?

Chvíli jsem chtěl nechat "Automatick0 nastaven9 kl8vesnice<" jako krásný příklad mého problému Používám různé programy a v nich potřebuju různé klávesnice. Photoshop a Visual Studio EN, zbytek programů CZ. Jenže jak to jednou někde přepnu, už se vezu a každou chvíli po sobě něco opravuju :) Není nějaké řešení, jak nastavit, že třeba ve Firefoxu chci českou klávesnici, jinde anglickou? Nebo aby si to Firefox pamatoval podle záložek (někde píšu anglicky a jinde česky a každou chvíli zapomenu přepnout).Díky!

Odpovědi na otázku

nastavenie by malo byť na každú app zvlášť. Akurát to skúšam. Tu SK keyb, vo Wordpade EN - stačilo vo wordpade prepnúť na EN, ale vo ff ostala SK

Na to používám rozložení "Česká QWERTY" a nemusíš nic přepínat.Můžeš psát české znaky, čísla jsou přes Shift jako na české, pokud potřebuješ anglické znaky (!@#$%^&*()\, jasou na svých původních místech, jenom navíc s pravým ALTem.

Na programování to úplně není, navíc na QWERTY nevím, kde je ' a ten často potřebuju. :) Na běžné použití to je dobré a používám to, dokonce existuje česká programátorská, ale mně by teď asi stačilo, aby se program spustil s tím nastavením jaké definuju a ne s tím které je zrovna nastavené.

Já píšu ' na QWERTY klávesnici pomocí Shift + klávesa na obrázku http://2i.cz/fdd394be6d. U tebe to bude možná jiná, je třeba vyzkoušet.