» Poradna » Windows (a jiné OS)

Automatické mazání souborů

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda ve Win 8.1 existuje nějaký způsob, jak každých X dní promazat nějakou složku. Chtěl bych to použít na svoji složku Downloads, kde se hromadí nastahovaný balast, takže by se mi hodilo, kdyby mi něco třeba každý týden tu složku promazalo.Vím, že ve Windows existuje příkaz forfiles, ale to je pro mě španělská vesnice. Poradíte? Díky!

Odpovědi na otázku

Napiš si baťák a ten spouštěj pomocí Plánovače úloh tak jak potřebuješ.

rmdir \"cesta_ke _složce" /s /qpříklad: rmdir \"C:\Users\Franta\Downloads" /s /q

S forfiles ti nejrychleji poradí parametr /?. Dobře tady poslouží i PowerShell. Na mazání balastu v libovolné složce mi zatím vždycky vyhovělo Ctrl+A, Del. Několikrát se docela vyplatilo vidět, co se chystám mazat.

A není nejsystémovější řešení nepoužívat ten adresář downloads a soubory hned ukádat tam, kam patří?

Zapni si 'zobrazit se stromem', tohle zřejmě patřilo tazateli. U mě adresář downloads nenajdeš.

Na to pouzivam Ccleaner (psst..), v karte - moznosti - zahrnout - si zvolis co se bude mazat, ostatni volby muzes zakazat.