» Poradna » Programy

Automatické doplňování PSČ

Dobrý den, ví někdo o programu, který by sám doplňoval PSČ k adresám v dokumentu ? Popřípadě jestli lze napsat nějaký script...V dokumentu je x tisíc adres, které vypadají takto -Josef Josef Josefova 1 JosefovPSČKdyby někdo přišel na to, jak PSČ doplnit, mile rád ho finančně odměním....

Odpovědi na otázku

Samozřejmě, že existují publikace typu "....seznam poštovních ....". Od okamžiku, kdy ji "natlučeš" do file (soubor velmi těžko seženeš, ale lze použít OCR), máš vyhráno. Je to jasné?

Naopak, souborů je dost a dokonce v různých formátech. OCR je totální nesmysl.Ale zadání je tak mizerné, že nemá cenu se s tím zabývat vážně.Dokonce mám dojem, že se jedná o špatně ukradenou databazi zákazníků a to by se nemělo podporovat.I krást se musí kvalifikovaně.

OCR má totální smysl. Proto jsem mu ho doporučoval, protože oficiální vydání je OK.

Pokud je tam jen Josefov a není určeno který, těžko budeš u vesnic, kterých je několik se stejným jménem doplňovat PSČ. Jinak si stáhni seznam PSČ ze stránek české pošty. Dohledání už snad zvládneš.

Dohledat si PSČ sám zvládnu. Jenže je jich takové množství, že to budu dělat měsíce. Chtěl jsem nějaký ten program, který by to udělal za mě...

Můžeš pak v Excelu použít fci svyhledat, ale bude problém s obcemi, které mají identický název.

a to bych udělal jak ?

Databáze. 1.tabulka stávající záznamy, 2.tabulka města-čísla.Dotaz1 který zobrazí řádek z 1.tabulky + číslo z 2.tab, pokud jsou města shodná.Dotaz2 který zobrazí ty záznamy 1.tabulky kde neuspěl dotaz1 a budeš to muset doladit ručně...

Pokud bys to měl v excelu, tak je to snadné.Jak kolegové psali výše, použiješ funkci SVYHLEDAT(), která dosadí dané obci PSČ z číselníku na samostatném listu.Problém obcí se stejným názvem bych řešil úpravou číselníku. Buď bych jim dal třeba pětdevítek nebo prázdné PSČ. Adresy s nepřiděleným PSČ (nebo 99999) pak vyfiltruješ a stanovíš další postup.

Na tohle by mohl být použitelný registr UIR ADR který myslím na dílčí vstupní údaje umí vrátit celou adresu včetně PSČ - pokud existuje.Má i rozhraní webové služby.Otázka je ale ohledně jeho budoucnosti - http://forms.mpsv.cz/uir/

Jeho budoucnost je zcela jasná a je tam i odkaz na již funkční nový registr, který se dá celý stáhnout ze stránek katastrálního úřadu (UIR se rozdával na CD na Min. práce a sociálních věcí a z webu se daly stáhnout jen jeho aktualizace)