» Poradna » Windows (a jiné OS)

Automatická změna AHCI na IDE v BIOS

Předem se omlouvám nevěděl jsem do jaké kategorie mám tento můj problém zařadit neboť problém může být někde jinde než v OS Windows 7 x64.Takže můj dotaz je... Jednou na čas aniž bych cokoliv udělal ,tak se mi změní nastavení z AHCI na IDE a tím pádem se mi nenabootuje Windows 7 x64.Můsím jít do BIOS a provést manuální změnu. Antivirus používám Kaspersky Free a neprovádím nic zásadního abych chytil nějakého bludného červíka. Prozatím se chci zeptat jestli má někdo s touto situací zkušenosti. A také jestli by mohlo jít o závadu základní desky případně přepětí v el. síti? Děkuji

Odpovědi na otázku

Jen tak od boku ... nedochází "baterie" na MB ???

Baterka v desce muze byt v haji a BIOS se tim padem muze resetovat do vychoziho nastaveni Resi to vymena baterie CR2032 za par korun. Je to zdaleka nejpravdepodobnejsi pricina.Muze byt v haji diskovy radic na zakladni desce. Jde zkusit pouzit jiny port radice, jestli se veci nezlepsi. Jinak uz pak samozrejme jiny MB..Dal muze byt v haji ten disk, teoreticky (ikdyz to uz by byla zajimavost) datovy kabel k nemu, ale oboje asi neni prilis pravdepodobne. Jiny kabel za par petek respektive jiny disk by to pak resily.Bludny cervik Vam rezim prace s diskovym zarizenim fakt menit nebude. A spoatna el. sit taky ne. :o)