» Poradna » Programy

Automatická odpověď pouze některým odesílatelům

Zdravím, sháním případný návod, který by uměl automatickou odpovědí v Gmailu nebo jiném freemailu odpovědět pouze předem vybraným adresátům. Klasická odpověď v nepřítomnosti odpoví všem, kteří mi něco pošlou, ale potřeboval bych, aby - pokud mi něco pošle XX, YY, ZZ, aby na jejich adresu odešel jiný předpřipravený text, více osobní a podrobnější. Googloval jsem, zda to jde, ale nenalezl.

Odpovědi na otázku

Nastav si filtr.

To jsem taky myslel, ale tam není možnost "odpovědět s konkrétní předpřipravenou odpovědí". Tam je pouze přeposlat, smazat, označit jako spam apod. Musím to dělat na straně serveru, a ne v klientovi.

Nevím, jak je to na gmailu, ale třeba u takového Seznamu (email.cz) je to přímo v Nastvení - Přesměrování a filtry a tam se dá zvolit odesílatel (nebo skupina odesílatelů), pro které se dá nastavit, aby po obdžení mailu od nich byla odeslána automatická odpověď...

...omlouvám se za ty překlepy

Kde jinde? SAMOZŘEJMĚ, že na straně serveru. Si nastav filtry tam. Třeba na centru to bez problému jde.