» Poradna » Ostatní

Autochladnička - výdrž

jaké jsou vaše zkusenosti s autochladničkou na 12V?jak dlouho dokáže uchovat potraviny poživatelné?mám chladničku o výkonu 54W.navíc do ní dám zmrzlé kazetynebudou v ní žádné tekutiny, jen salámy, sýry, mléčné výrobky, máslo atd...budu jezdit 14 dní po španělsku...

Odpovědi na otázku

Mám levnou chladničku ze supermarketu s Peltierovým článkem. Když se do ní dají potraviny vychlazené, tak je udrží chladné celou cestu na dovolenou. Když to navrstvím tak, že mražené věci dám na dno a nahoru chlazené tak to zmražené vydrží celou čtrnáctihodinovou cestu.

a co čtrnáctidenní cestu?

chtěl bych se zeptat,mám tuhle chladnicku nově koupenou,včera jsem ji zkoušel v autě jestli funguje a jestli chladí,ale po 5 minutách se nic nedělo a ani teplota se nehla,za jak dlouho mi začne opravdu chladit,díky.

? Cože ?

Musíš do té chladničky něco dát , ať je co chladit . V podstatě , jako u každé chladničky .

V Španielsku zavreli supermarkety? Ceny potravín +- rovnaké ako v SR, ČR, či tú cestu berieš ako retropokus ala Chorvátsko všetko zo sebou?(paštičky, uherák, sardinky....?)

pokud máš pocit, že 9 lidem na čtrnáct dní stačí obsah jedný ledničky, tak ano. beru všechno sebou

Kamaráde, to si nevozíš s sebou lednici se 4 hvězdičkama (-24 °C), ale je autoledničku, to je tak max. na chlazené pivko do 5° C! Už ti hrabe z horka, koukej si jedno to pivko dát, bystří to mozek. Ale nepřekračuj 2 ležáky, pak to otupuje.

To snad záleží na teplotě uvnitř chladničky a na tom jak dlouho vydrží baterka. Nějaké ty salámy a sýry při teplotě kolem 5stC těch 14 dní vyrdží.p.s.: To si s sebou vezete an dovolenou arzenál jídla? Je to vaše věc, ale typičtí Češi. Jedete přece nějak na dovolenou, já teda na dovolené chci mimo jiné ochutnat jejich místní kuchyni a ne si s sebou vozit jídlo, které doma žeru pořát. Mimochode, kvalita potravin v našich supermarketech je poněkud vyšší, než v našich, přitom ceny v přepočtu SROVNATELNÉ. Vykašlete se na vození salámů a sýrů od nás, ve Španělsku zajdete do nejbližšího supermarketu, nakoupíte skvěle a za prakticky stejnou cenu, jako u nás...

Zkus ji doma zapnout a dej do ní teploměr......v lednici by měli být asi tak 4°C, ale když v ní bude do 7°C bude to na tu dobu taky OK.Jen pozor na okolní teplotu, když bude auto odstavené s vypnutou klimatizací a pěkně se vnitřek rozpálí, tak to ta autochladnička téměř určitě neuchladí. A bacha aby sis "nevymlátil" autobaterii, když necháš ledničku chladit i s vypnutým motorem (dobíjením).

A ještě něco: autochladničku je lepší dát do "kabiny" auta, kde bude její tepelný výměník (Peltierův článek) díky chladnějšímu vzduchu (pokud máš klimatizaci) lépe fungovat. Když ji zavřeš do kufru, kde může být tepleji a navíc málo vzduchu který by vnější část tepelného výměníku ochlazoval, bude chladit opravdu málo. Ale zase v kabině ti může začít dost brzy lézt na nervy....když bude její ventilátor pěkně hučet......

Většina autochladniček je na bázi bázi Peltierova článku a u nich bývá chladící výkon 10° - 20°C oproti okolní teplotě. Takže pro ideální teplotu cca 5°C jako je v domácích chladničkách by musela být okolní teplota max. 15°- 25°C. Vhledem k tomu, že za parného dne může být ve stojícím autě teplota klidně i 50°C, tak se sladováním mléčných výrobků bych na takovou autochladničku moc nespoléhal. A pak abyste vůbec ještě nastartoval . Pomocné chladící kazety jsou jen dočasné řešení a jakmile se ohřejí, jsou už na nic. Pokud tedy nebudete mít možnost je každou noc znova zamrazit, ale 14 dní rozhodně nevydrží.

Nemá náhodou někdo zkušenost s absorpční chladničkou Dometic Group RS1200 41l ?http://www.conrad.cz/absorpcni-chadnicka-domet...

ja si objednal v cine ty thermoclanky .. postavim si lednici sam .. vykonc se bude dat zapnout na 60W,120W,180W, zapojeny to bude v dodavce na pridavnou baterku 2x100Ah, pridavna baterie ma oddelene nabijeni a bezi na ni jen nezavysle topeni a svetlo interieru takze neni problém jí vytriskat a stale nastartuju z baterie startovaci. bude to lednice s termostatem takze si slibuju udrzeni stejne teploty , izolace v lednici bude styrodur 3cm v hlinikovy bedne, sem sam zvedavej co bude zvladat, ale je jasny pokud auto bude stat nekde na slunci a v aute bude 50-60 stupnu tak to urcite 4 stupne neudrzi

A kde se v Číně na kterých stránkách seženou termočlánky ,jinak ještě bych to celé vylepšil o běžný termostat stojí asi 400,- na běžnou ledničku ten bude vyrovnávat teplotu a sám o sobě nic nežere je to v podstatě vypínač kapilára se dá do vnitřku a desky bych lepil nízko expanzní pěnou staví se s tím i zateplení paneláků atd. je to v podstatě polystyrén ve spreji ,ty termočlánky bych potřeboval ,žárovky na 12 volt se dají sehnat z 87 kus ledky E27 závit běžná žárovka na 12 nebo 24 a 42 volt se dělají a mají 10 watt dá se vybrat studené střední nebo teplá ,svítivost jako žárovka led na 220 volt v pohodě .