» Poradna » Programy

Autocad LT 2008 a novy Windows?

Zdravimv praci mame Autocad LT 2008, to nam naprosto postacuje k nasi praci. Potrebujeme ale koupit nove pocitace. Chci se proto zeptat jestli nekdo z vas nema nainstalovanou tuhle verzi Autocadu na Win 10 nebo Win 8.1. je jestli to bezi v pohodeNechchi platit majland za nove licence Cadu.Dekuji

Odpovědi na otázku

Pokud to vůbec nainstalujete a spustíte, tak to bude běžet pouze s většími či menšími problémy. Trváte-li na verzi 2008, doporučuji používat podporovaný systém.

Není podporováno. Autodesk nově neprodáván trvalé licence, ale pronajímá jako předplatné, včetně síťových.

Něco na principu Office 365? Tak to potěš koště. Předpokládám, že stejně dopadne také Windows 10 - Windows 365. Čeká se jen na to, až bude dostatečný počet uživatelů W10. Microsoft tomu pomáhá, jak může. Upgrade na W10 zdarma - vůbec bych se nedivil, kdyby jej v létě prodloužil znovu o rok a potom šup s ročním paušálem.....

Asi tak. Dohledal jsem přesné znění. http://www.autodesk.cz/products/perpetual-licenses

No na strance Autodesku je napsane jenom Win XP a Win Vista. Jenomze nevym jestli to nebylo na tu bu kto ten CAD vysel na trh. Jenom jestli to uz nekdo nezkousel a funguje mu to. nechci platit tolik penez za novy CAD kdyz to nutne nepotrebuji.Novy pocitac ale potrebuji a chtel bych i novy system, nevym jenom jestli ten CAD na tom pujde.

Odpověď neznám, ale není nic jednoduššího, než vzít nějaký PC s W10 a zkusit si to. Pokud nemáš PC s W10 k dispozici, stahni si W10 ze stránek MS a nainstaluj je bez klíče. Aktivovat sice nepůjdou, ale na vyzkoušení funkčnosti Autocadu ti to stačit bude. Ke stažení je zde:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Nějaké PC na vyzkoušení snad máš.

Verzi 2008 nepodporoval už ani W7. Nejprve bych zkusil to někde nainstalovat ve zkušební verzi a hlavně vyzkoušet s tím dělat. Pokud se to vůbec podaří nainstalovat, při práci může vyhazovat chybové hlášky.

Jak je vidět, potřebujete počítač na práci nikoli na parádu a zábavu. A při práci v Autocadu nepoznáte, jestli provozujete Windows XP či W10.

No to zase neni celkem pravda.Win 10 potrebuji (nebo 7, nebo 8.1. podle toho na cem mi pobezi ten CAD) hlavne kvuli aktualizacim, bezpecnosti systemu a i celkovemu zrychleni prace. Ted mam XP na starem PC, a kdyz uz bych kupoval novy PC tak by to chctelu uz novejsi system.

Já mám aktualizace již dlouho zakázané. Důvody? Prohlédněte si zpětně dotazy v poradně a zjistíte, kolik lidí má díky nim problém. Dalším důvodem je fakt, že aktualizace až na vzácné výjimky zpomalují systém. Dalším důvodem je skutečnost, že se stále častěji objevují "bonzovací záplaty", které v systému opravdu nemusím. Takže např. W7 až do současné doby provozuji pouze s SP1 a světe div se, vše funguje i bez dalších záplat, stejně jako nepozoruji žádnou hrozbu z bezpečnostního hlediska.

Pak je ještě řešení nainstalovat XP + 2008LT do VirtualBoxu.

Na Windows 10 je až AutoCAD 2016 nebo 2015. Na zastaralý AutoCAD 2008 určitě nepoužívejte nepodporovaný systém, budou s tím problémy. Vyzkoušeno. Zkušenosti se probírají na www.cadforum.cz

Běhá to dobře ale pozor na nové počítače, mají Windows 10 aleCad2008 běhají na 32 bit frekvenci a nové počítače už mají 64 bitů frekvenci a to pak ten cad2008 nebere jako se stalo mě, tak sháním něco jiného než 2008.

Přátelé,mám v PC AutoCAD 2002LT, ale teď nejde vůbec od listopadu 2023 spustit, zřejmě W10 ho již nepodporuje. Používal jsem ho pouze 1 - 2 hod denně. V zaměstnání jsem jako konstruktér s CADem pracoval. Jsem v důchodu a protože dávám do chodu staré historické hodiny, tak ciferník, ručičky a pod si nakreslím. Nechci dávat velké peníze za nový. Popř. nemohl by mě ho někdo (třeba 2008, nebo 2010 a pod ve 2D) poslat? Děkuji za pomoc František