AutoCad 3D modelování a grafická karta

Dobrý den, řeším PC sestavu, která by zvládla 3D modelování v AutoCAD. Na stránkách Autodesku je doporučována AMD FirePro nebo odpovídající Nvidia Quattro. To jsou profesionální karty - já bych se chtěl zeptat, zda postačí nějaká vyšší střední třída karet AMD nebo NVidia? Nemá s tím někdo nějakou zkušenost jako student VŠ, kde se používalo modelování krajiny? Předem díky z aodpovědi, Petr

Odpovědi na otázku

AutoCAD a 3D modelování vč. SW jako Cinema4D ti počítá především CPU! Takže potřebuješ dost jader / vláken, vol Intel bez debat! Grafika ti s přehledem stačí GTX 1050, základní (ideálně kvalitně, tiše) chlazené provedení. Začni především deskou 2011-3 a do ní nějaký 6c / 8c CPU:Intel Core i7-6800Khttps://www.alza.cz/intel-core-i7-6800k-d4249... beru jako startovací model. Mysli i na RAM, vše co bude překreslovat, počítat (mnoho vektorů a to i u 3D SW) se bude do ní ukládat a dlouho by jsi čekal, disky na práci SSD.> Sám si vyzkoušej 3D benchmarkem, že top jdou více CPU sestavy, klidně i se 40 jádry, grafiky jsou šumák. Současně se renderuje tolik rámců, kolik máš jader, nikoliv grafik.

No, aby sme to zhrnuli, predpokladam ze PC bude aj na hry aj na CAD. Ak sa mylim, oprav ma.Na 3d CAD pouziva procesor s HW akceleraciou grafickej karty. Quadro v tomto pripade pracuje vynikajuco - mam to v praci a je to fakt vidiet aky je to rozdiel. Ale v hrach je ta karta uplne nemozna. Neda sa v tom hrat absolutne nic.Vystup z acadu davam do 3DS Max kde ho renderujem vo Vray. Ten vyuziva CUDA a preto za mna jednoznacne slusna herna Nvidia koli hram s CUDA... zahras aj vyrenderujes... Ak len render a 3D tak Quadro.Vyber si podla rozpoctu...

Zkus www.cadforum.cz