» Poradna » Web a internet

Authenticator pro 2FA a Thunderbird

Dobry den,nejsem si jist a tak se radsi zeptam na dva problemy.1Pokud instaluji treba google authenticator na android telefon a pripojim gmail.Do ted to chapu, ale co prihlaseni na pracovnim STOLNIM pc s win 10. Vim, ze po prvnim prihlaseni si mohu dat pocitac do vyjimek, ale co to prvni prihlaseni nebo treba u kamarada na pc.Tam me to nabidne nebo si vyberu jako druhe potvrzeni sms? 2Pouzivam jako "spravce emailu" thunderbird na pracovnim STOLNIM pc s win 10.Jak by to bylo? V TH me to nabidne "okynko" pro zadani sms?Asi ne. Takze TH by byl nepouzitelny?Ma nekdo zkusenost?Doufam, ze jsem to napsal srozumitelne.Hledal jsem odpovedi a nenasel.Vsem diky.

Odpovědi na otázku

Vzdy pouzijes prihlasovaci kod z telefonu. Neni s nicim propojeny, proste se te Google zepta "jaky ti ted telefon ukazuje kod?" a ty ho tam opises.Thunderbird ma pripojeni pres IMAP, ne? Muzes si vygenerovat specialni heslo jen pro tenhle pristup: https://support.google.com/accounts/answer/185833 (odzkousene to nemam)

Dobry den,diky za odpoved.Jen to doplnim a zacnu zezadu - tj. 1 - thunderbird uz radsi neresim.2 - Chapu to tak, ze si vyberu treba v nastaveni gmailu 2FA a vyberu telefon - pak je vse jasne. Prijde me sms.Pro me bude asi jen pres sms a uvidime.ale presto3 - Takze pokud clovek vybere v nastaveni google uctu 2FA pres autentikator a v telefonu nainstaluje autentikator a pripoji ucet googlu, tak to bude generovat kod z autentikatoru a ten musi zadat. Jak se pripojim na stolnim pc? Tam to aplikace treba gmail pozna ze jde o stolni pc s windows a posle me sms?4 - Jak to delaji lide, kteri tvrdi, ze maji 2FA pres autentikator vsude - tam se asi radsi nepozenu.Aplikace autentikatoru jsou ruzne a kazda sluzba ( gmail, paypal, facebook atd atd.) asi nepodporuje vsechny a jen nektere jsou nebo jdou dat na windows.Jeste ta ztrata telefonu - ano jsou tam nejake kody pro jistotu a zalohy.Kazdopadne diky.

Samozřejmě, každá služba má vlastní autentifikátor, žádný univerzální neexistuje. Univerzální je leda tak ta SMS.

Neslyšel To podporují všechny významné služby?

Ja ted fakt nevim, jestli si ze me delas legraci nebo jsi jen troll, co ukradl nick...Ano, podporuji to vsechny rozumne sluzby. Pouziva se na to treba Google Authentificator nebo Authy. (Authy je za me lepsi pro moznost zalohovani)

Obcas bys mel byt s tim "nejde" a "neexistuje" opatrnejsi. Existuje dost oblasti, kde se proste neorientujes dost na vynaseni podobne kategorickych tvrzeni. Neber to ve zlem, ja se zase nezapojuju do diskusi o PC zdrojich, kamerovych systemech a grafickych kartach.

V pohodě, nejsem proti tomu se něco přiučit

Mas v tom trosku hokej - 2FA pres docasny kody (TOTP) je univerzalni reseni, takze 1 aplikaci lze pouzit klidne na nekolik sluzeb (pokud nasleduji standardy) a funguje to nezavisle na zarizenich a kompletne offline.Zjednodusene nejaka sluzba (Google, Facebook) ti nasdili tajnej klic (vetsinou formou QR kodu), ty si ho nactes/ulozis do sve aplikace a ta pak z tohoto klice a aktualniho casu generuje ciselny kody (pro jednodussi zadani a navic z toho kodu nejde zpetne ziskat puvodni klic). Kdyz se pak nekde prihlasujes poprve tak proste zadas ten kod, tim potvrdis, ze to jses ty, a aplikace nebo webova stranka si te pak uz budou pamatovat.Pro pripad ztraty behem aktivace TOTP 2FA dostanes nekolik zaloznich kodu, ktery by sis mel uschovat, nebo si proste vyberes aplikaci, ktera umoznuje zalohy - napr. Aegis Authenticator nebo Authy.