» Poradna » Ostatní

Aukro - nejasnost kolem přihazování

Zdravím, s Aukrem zatím nemám zkušenosti, samozřejmě jsem pečlivě četl jejich pravidla, ale určitá věc mi je stejně nejasná a nikde jsem se to tam nedočetl, tak se ptám tady. Chci si koupit paměť do počítače, kupující tam má počáteční cenu 1,- Kč a zatím bez příhozu, nemám ale ponětí kolik si představuje cenu. Když mu tam přihodím např. 200,- Kč a nikdo se do konce aukce nezúčastní, znamená to že mi to nechá za 200,- Kč ? Co když to ale bude pro něj málo, jak se to dozvím ? Proč vlastně ceny začínají na 1,- Kč, proč tam není minimální částka, za kterou to chce prodat ? Nějak tomu nerozumím.

Odpovědi na otázku

Je potřeba si uvědomit, že aukro je aukční, nikoli inzertní server. Prodávající si sám urči vyvolávací cenu a musí počítat s tím, že se věc může vydražit skutečně jen za 1 kč, je to jen na jeho uvážení, jakou vyvolávací cenu zvolí. Pokud je aktuální cena 1 kč a vy nastavíte maximum 200 kč, tak v případě, že se nikdo jiný nezůčastní, získáte věc za 1 kč. Pokud začne další uživatel přihazovat, tak aukro bude za Vás automaticky přihazovat až do vašeho nastaveného maxima. Cena, která je po skončení aukce je konečná a prodávající ji nemůže již dále navyšovat, protože vydražením vzniká automaticky kupní slouva závazná pro obě strany. Stačí takto?

Mně spíš zajímá jiná věc...zda prodávající může uměle navyšovat cenu prodávané věci, tím, že přihazuje.... Např..když si vytvoří další profil a u věci kterou sám prodává začne přihazovat... občas se mi zdá, že to tak funguje... (nebo respektive, že se to může dít...)

"Proč vlastně ceny začínají na 1,- Kč, proč tam není minimální částka, za kterou to chce prodat?"- no právě že ta jedna koruna je ta minimální částka! ale nebuď naivní, prodávající který tam něco dá "od korunky", má s jistotou hraničící s tvrdostí diamantu takovýto prodej ošéfovaný svými kamarády přihazovači, kteří nikdy v životě nedopustí, aby se věc vydražila za méně než kolik si prodávající představuje jako minimální ideál Amatéři, kteří to takto ošéfované nemají a kterým se naplní nejhorší noční můra a věc by museli prodat za nevýhodně nízkou cenu, si najdou tisíc výmluv proč ti produkt nedodají (sežral ho pes, ukradl mu ho zrovna v den kdy jsi vyhrál aukci, děti to rozbily atd. atd. atd.Mimochodem, dám ti jednu velmi dobrou radu: na aukru nikdy nekupuj nic, co rozbité nedokážeš sám spravit Tedy veškerou elektroniku, vše co má elektrický či bateriový pohon, atd. Dobré je to možná tak na hadry (u kterých riskuješ, že je nosil bůhvíjakej bezďáč prolezlej nemocenma) anebo nenáročný nábytek (kterej si když vyspravíš kladivem a hřebíkama). Takže asi tak

Trošku moc paranie. Prodal jsem na Aukru za posledních 5 let asi 200 předmětů (koupil násobně více) a většinu z nich jsem dával od 1kč, nemám žádné "kamarády-přihazovače" a nikdy sem mi nestalo, že by předmět nakonec chtěl jen jeden kupující a tudíž by to bylo za 1kč. Záleží na tom, co dražíte. Pokud je to např. sbírka mincí anebo součástka do počítače, tak je jasné, že se vždy najde více kupujících a na Vámi zmiňovanou "nejhorší noční můru" nedojde. Navíc počáteční částka 1kč dělá předmětu větší reklamu a zpravidla vyvolá větší zájem než vyšší minimální částka, které je pak stejně v průběhu aukce i od 1kč překonána pokud za to ten předmět stojí.

Díky za obě vysvětlující odpovědi. Paměťovka, kterou tam má za 1,-Kč nová v e-shopu stojí cca 1.000,- Kč, tak silně pochybuju, že by ji někomu nechal po mírném přihození za 10,- Kč. Kdybych tam hodil 200,- Kč, nemám co ztratit, ne ? Buď ji získám za 200,- Kč anebo když nějací kamarádíčkové budou přihazovat a přihodí to na 205 kupř. tak ať si jí koupí ten kamarád, který jí vůbec nepotřebuje. Já se vyprovokovat nenechám, abych přihazoval někam na 500,- Kč, když ani nevím jestli je funkční. Pokud někdo fingovaný mě přehodí a já zůstanu na 200,- Kč, tak ten majitel prodávající vlastně žádný kšeft neudělá ??

je to tak, ale z vlastní zkušenosti ti radím přihodit až pár sekund před koncem aukce. tím, že přihodíš už teď si uměle zvyšuješ cenu.

A ono to vlastně ani nepůjde protože kvůli tý paměti jsem se na Aukru sice zaregistroval, jenžedopis a aktivačním kódem může přijít mezi týdnem - 14 dny, aukce trvá už jen 5 dní, a jako když nemám plnou registraci (jen částečnou), tak prý nemohu se aukce zúčastnit pokud začíná korunou (viz. pravidla), mohu jen využít formy KUP TEĎ, takže rád bych tu paměť koupil a vlastně NEMŮŽU....

Věci jako paměti, nebo třeba procesory, se na Aukro zásadně nekupuji použité a v dražbě, protože nikdy nevíš, co to před tím melo v PC za dobytka, který to taktoval do bezvědomí a ted už to je v žalostném stavu. Když už, tak pouze Kup Teď a Nové. Jinak za cenu 10 korun, jsem na Aukro koupil spoustu věci "od korunky" ... a prodal taky za celkem dobrou cenu, on se totiž vždycky najde hejl, který Ti za pro me už bezcenné DDR nabídne zfleku dvě kila. takže co bych ho od korunky nevystavil A jinak nebrec, šrotu od korunky v podobě vyhřátých paměti bude plné aukro i za 14 dni

Myslím si, že každý ale není extrémní pařan her nebo "tuningkář" počítačů, pokud prodává nějaké komponenty z počítače.

Prosimtě Ty raděli mlč a nekupuj NIC a NIKDE. pak bys tady akorát brečel, žes někomu naletěl, raději tam někoho pošli, sám se do ničeho nepleť Mimochodem za 14 dní máš na poradně utrum, víš co jsi slíbil ne?

Co slíbil zase? Jsem to nějak kvůli pracovnímu vytížení neměl čas sledovat.

Jo, to ověření poštovní adresy je taky krávovina na entou, protože ty si to samozřejmě můžeš klidně poslat na svoje jméno na adresu třeba babičky. Pošťáci doručí dopis na adresu (není doporučený, takže nebudou zkoumat osobu které patří), nemluvě už vůbec o tom, že jakási korespondenční adresa může být (a taky často bývá) na hony vzdálená od adresy, kde reálně bydlíš

Zvolte si x>y prosímpočáteční cenu lze samozřejmě zvolit, v tomhle případě je to y. když tam přihodíš x, a nikdo jiný se nezúčastní, tak ti ji nechá za y. Když to bude pro něj málo, tak asi prodělá (protože prodat to musí už), ale nevím, jestli se to dozvíš. Proč ceny začínají na 1 Kč by mě taky zajímalo. Samozřejmě ta minimální částka, za kterou to chce prodat, ty nevíš, ale minimální cena, za jakou to můžeš koupit je y.Platí ještě tyhle pravidla:Pravidlo jednoho příhozu za uživalete - když v jedné akci člověk přihodí víckrát, věc se má tak, jako kdyby přihodil jen jednou (svou nejvyšší částkou) * to je tak trochu samozřejméautomatické přihazování - u člověka ,který v danou chvíli nabízí nejvíc , se ukazuje nejnižší cena nutná k tomu, aby překonal ostatní nabídky.To pravidlo platí univerzálně, předmět se prodá za "druhou" nejvyšší cenu.

od "korunky" začínají IMHO kvůli poplatku za vystevení aukce, který se počítá od "vyvolávací" ceny, nebo to tak alespoň bylo kdysi,už jsem tak pár let nebyl.... A taky ty aukce "od koruny" jsou lákavější....

je to jen kvuli te atraktivite. za vystaveni aukce se plati jine poplatky a dalsi poplatek je az kdyz se predmet proda a tam zalezi teprve na cene

Na Aukro radší nepolezu ! Někdo mi může hacknout můj účet a bez mého vědomí přihodit na nějaké Porsche, Ferrari nebo obraz od Picasa a potom mi to hodí na krk, abych to zaplatil. To je hodně nebezpečný podnik.

To bys ten účet nejdřív musel mít (a sebe mýt, mám takové tušení) a navíc ti přijde mail, když přihodíš, takže to poznáš.PS: tohle tě neláká?http://aukro.cz/listing/listing.php(%22windows+7%22+%22pavelka+edition%22)&search_scope=v%C5%A1echny+kategorie&id=100704&price_to=1939&price_enabled=1&price_from=55

Tohle někdo pořádně zazdil, vykvajznul se na to, udělal šlendrián, odflánuté"! xindl jeden!http://aukro.cz/listing/listing.php

Ano, přesně takhle aukro funguje