» Poradna » TV, audio a video

Audio sestava - problém se zapojením

Zdravím, řeším problém s audio. mám k notebooku připojenou externí zvukovou kartu (AXAGON ADA-71 SOUNDbox) k ní připojenou sestavu (Logitech Speaker System Z906). Pokud to propojím trojicí jacků (zelená, černá, červená) tak to hraje ale pokud propojím optickým kabelem tak nehraje... navíc, pokud na zvukovou kartu napojím sluchátka tak taky nejdou... nevím kde mám hledat chybu? jestli je nějaká část vadná, nebo jestli je něco softwarově špatně nastaveno. A ještě otázka je rozdíl ve kvalitě zvuku, pokud zvukovou kartu a reproduktory propojím optikou nebo trojicí jacků?poradíte kde mám chybu? Díky

Odpovědi na otázku

Předpokládal bych, že jsi na té externí kartě nenastavil správně výstup na optiku, nebo máš vadnej optickej kabel, nevím, věštírnu jsem ještě nekoupil. To samé s výstupem na sluchátka, nejspíš se musí na kartě povolit. Vezmi si manuál a studuj, a nebo k tomu zavolej někoho příčetného s větším IQ než má houpací kůň. Jestli bude lepší kvalita z optiky nebo z analogu těžko říct, šmejd je to obojí takže to bude +- asi podobný. Možná že to bude lepší i z toho analogu, kvalita převodníků bude podobně mizerná ale ta optika tomu přidá brutální jitter, ty optický převodníky v takhle levných sračkách jsou strašlivý, takže nakonec z toho ten analog může vyjít i lépe.

Ještě koukám, že to má koaxiální digitální výstup/vstup, tak možná bych volil jako propojení tohle. Ale zase, nějaké významné zlepšení nečekej a pochybuju, že zaplatíš slušný propojovací kabel.

a propojení koaxiálem je lepší než optikou nebo analogem? nebo jinak - jak z těchto zařízení, co mám (reproduktory a zvukovka) dostat co nejlepší zvuk?

Mohlo by být lepší než optikou, protože se nepoužijí ty laciný optický převodníky na obou stranách, který přidávají brutální jitter. Jestli bude lepší než analog, to je otázka. Obecně se obávám, že ta "sestava" je tak kvalitativně mizerná, že bude těžké určit co je lepší a co horší. Prostě to bude jen trochu jiné. Prostě vyzkoušej a zvol, co se tobě líbí nejvíc.