» Poradna » Programy

Audio PC

Zdravim, potrebujem radu ako vyriesit toto.
V pc mam klasicku integrovanu kartu co je v asus m3n78-em zakl. doske. Reproduktory nejake altec lansing za 40e.

Chcem odstranit zvuk(rusenie) v reproduktoroch, Pocujem to ked v nich nic nehra. Znie to akokeby ste vypeckovali zvuk naplno. Odstranim to zosilovacom alebo kvalitnejsou zvuk. kartou ? Ak hej viete mi poradit ktorou ? Zevraj to je sposobene kmitoctom el. energie.
Taktiez si chcem kupit normalnejsie sluchadla, budu to asi Sennheiser HD 418 alebo 428. Budem pocut rozdiel v reprodukcii zvuku medzi tou mojou int. zvuk. kartou alebo tou ktoru mi doporucite ?
Skuste mi odporucit v normalnych cenovych hladinach :)

Diky moc

Odpovědi na otázku

-Kmitočtem el. energie...to je kravina, to je řekl magor.
-Jak že se to projevuje? Když zesílení vytočím na max.? No, můj zesilovač a bedny jsou tiché i na max. hlasitosti, samozřejmě myslím pokud jsou bez signálu. Tobě to šumí nebo hučí?
-šum, nekvalitní levný zesilovač, nekvalitní levná zvukovka.
-brum (jakoby "hučení"), pokud se to projeví jen u vytočení hlasitosti do vyšších úrovní, tak opět nekvalitní levný zesilovač, nekvalitní levná zvukovka.
-brum, který se projevuje stále, tak nejpíš spíše zemní smyčka. Nemáš v NTB zapojené ještě něco jiného? Aktivní bedny, NTB i příp. externí monitor je nutné napájet z jedné fáze, nejlépe ze stejné zásuvky. Lze použít "psa". Neplechu může dělat TV tuner se zapojenou anténou, ale ne takovou, která je jen kusem různě zatočeného kovu za oknem, ale spllečnou anténou v baráku, protože ty mívají anténní zesilovače a ty jsou napájené...podrobnosti jsou fuk, tady by pomohl galvanický oddělovač, malá krabička mezi TV tuner a anténní konektor.

no ako pises, moze to byt brum - jakoby huceni....projavuje sa to aj ked zvuk na reprakoch je na minime.
Cely komp, repraky aj monitor mam zapojeny z jednej zasuvky.
v PC nemam nejak nic specialneho co by mohlo sposobovat to hucanie v reprakoch, neni to nic hrozne ale proste pocut to ked je ticho.
subwoofer mam pod stolom kde mam zmes napajacich kablov pri zastrcke - moze to byt tym ?
Este vyskusam ich zapojit do notebooku ci sa odstrani problem, ak hej tak problem bude v int. zvukovke ci zakl. doske.

aby to nebyly jen drivery (copak Realtek je nocomment a stary sumeji dost a v mem strem pc SoundMAx sumela strasne, hlavne pokud jsem pohnul mysi anebo vykon pc sel nahoru, take pri zatezi disku = ale ta zvukovka mela lepsi zabarveni zvuku nez realtek)

to pak kazdopadne kazda zvukovka do PCI slotu bude zmanenat vyrazne polepseni

Může to dělat i nevhodný driver, pokud máš připojená nějaká externí zařízení tak i zemní smyčky, nebo napájení toho exteru z jiné zásuvky, než napájení počítače.

no zvukovkou to odrusis, u tech opravdu profi se uz nevyznam, ale pokud nepotrebujes ultra kvalitu, tak ja osobne mam v pc Xonar (asus) D2 / PM retail (uz je dnes starsi) a je to vicemene vyborna zvukovka (funguje perfektne pod W7 64 bit = coz je nekdy u zvukovek problem)

ma -120 dB na predni odstup, ma digitalni (oba), muzes tam dat vlastni-vymenit = lepsi Operacni zesilovace (pokud chces) a jeste to zlepsit

nechtel bys sluchatka Sennh. hd 515 ? (ty maji ,,tlusty" = hifi jack + redukci na male prehravace = maly jakc)
jsou dobra, koupil jsem je pred mesicem na ebayi, chci jine, takze je davam pryc, jsou jen vyzkousena, pridam 2x hdmi 1,3 k nim (aby to bylo za 2 tis) jsou jinak v pohode (nejsou moc na hry=takze menime)

jo anebo jeste existuji pc skrine kde si muzes prostor pro zvukovku oddelit, aby to bylo extra odstinene, dale vlastne taky stolni Apply tam to je uz z principu oddelene (pomineme-li ze si to muzes udelat nejak vlastnorucne z tenkeho plechu atd a zvukovku ,,obalit")

On má integrovanou, to může kromě šumu nebo brumu být i rušení od sběrnic, takové různorodé pískání, vysoké tóny, "žbrblání"..., ale tazatel vůbec neupřesnil, jaké že zvuky mu to vyluzuje, jen "jako když vytočíš zesílení na max.", což ej totální kravina. Asi neslyšel pořádný hudební apatár (no, i poměrně kvalitní zesák může na maximu trošku šumět, jeden víc, jeden méně). Ale i tak...