» Poradna » Mobily

Audio ke gramofonu

Dobrý den,k Vánocům jsem dostal tento gramofon: https://www.hi-fisystemy.cz/produkty/gramofony/dual-d... Doporučili byste mi k němu nějaký audio? Může být úplně základní, to vůbec nevadí. Samozřejmě jsem si něco Googlil i já, ale mám pocit, že tomu rozumím snad méně, než když jsem začal.Moc se nevyznám v těch koncovkách a pokud by mi někdo poradil, či měl přímo nějakou zkušenost, budu moc rád.Děkuji a přeji úspěšnej start v novém roce :)

Odpovědi na otázku

Gramofon už má korekční předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku takže jakýkoliv stereo zesilovač (nemusí mít vstup pro přenosku PHONO) a dvě reprobedny. Nouzově ti to bude hrát na jakýkoliv stereo přístroj ale musí mít stereo vstup Audio IN.

Ten korekční předzesilovač, pokud je aspoň trochu slušný, (Operační zesilovač(e)), by měl být schopen vybudit přímo sluchátka. Kdysi dávno jsem takto přehrával gramodesky s pomocí krystalové přenosky, kterou jsem připojil přímo na stará sluchátka, ( 2x2000 ohmů) která jsem zapojil na stereo provoz. Kupodivu to hrálo a velice hezky.

... chybí zcela zásadní údaj, a to kolik jsi ochoten za to "audio" /zesilovač+bedny/ totiž utratit? ... jakou chceš kvalitu audia? ... nové? ... bazar?... a hlavně - budeš si kupovat gramodesky? ... a mají s tvým hudebním žánrem? ... co budeš poslouchat?... a proč jsi vůbec chtěl gramofon? ...

Ono je to těžké... Vždycky se najde někdo, kdo řekne, že tenhle zesilovač je špatný, že támhle ten je lepší, že jiné repráky jsou lepší, kabely že jsou špatně, dokonce se hádají i o pojistky... I kdyby sis přivedl domů mistra zvuku a pořídil si aparaturu za miliony, bude to špatně. Takže se na to vykašli, dej si nějaký finanční limit a do toho si kup zesilovač a bedny.

Já si gramofon ani nepřál, ale tak když už jsem ho dostal, chci jej vyzkoušet :DTakže pro začátek mi stačí něco levnějšího (je-li to alespoň trochu dostačující popis) a pokud mě to chytne, hodím sem v budoucnu dotaz znovu :D Desky mám, převážně jazz/soul.Díky ! :)

Za rozumný peníz třeba bedny od Dexonu z řady Largo (zda sloupy nebo na stojan záleží na tobě). Zesilovač - asi bych nebral tu úplně základní nejlevnější řadu, ale spíš druhou nebo třetí, na výběr máš NAD, Denon, Pioneer/Onkyo, popř. Yamaha. Nebo místo zesilovače receiver, ale třeba tam už u těch pro domácí kina to je zvukově horší, to bych nechtěl. To samé CD vs. DVD - muzika z CD přehrávače, pokud z DVD, tak jedině jako transport a použít externí DA převodník (popř. zesilovač s DA převodníkem). Zesilovač a CD přehrávač nejlépe stejné značky kvůli dálkovému ovládání. Pak nejlevnější alternativa nějaká kompletní věž se vstupy pro další komponenty.

Nějaký starší obyčejný stereozesilovač 2x20W sinus, třeba Pioneer, se dá koupit za 1500Kč. Ale je potřeba vyzkoušet, a u Pioneeru hlavně aby chodily přepínače.

Napadá mne, zeptat se toho, kdo Ježíškovi poradil, aby ti ten gramofon nadělil. Pokud to nekoupil systémem "Potřebuji nějaký dárek asi za pět a půl tisíce", tak o tom asi něco ví.K vyzkoušení stačí nějaká hifi věž co má audio vstup.

Případně nějaké reprobedýnky k PC s tímhle:https://www.alza.cz/premiumcord-kabel-jack-3-... Ale pokud by to u tebe viděl nějaký zvukový purista, tak ho budeš muset křísit.

Zkusil bych starší, ale osvědčený přístroj, Zvlášť když nevíš, jestli tě to bude bavit, třeba stejné značky: https://www.sbazar.cz/kuzel20/detail/81035642-d... . A třeby tyhle repro, nejsou drahé: https://www.sbazar.cz/ecinmol/detail/98961747-r... .Jinak nemá smysl příliš investovat, jestli nebudeš hrát pořád, to jsou pak utopené peníze. Máš vůbec nějakou desku?

Desky má.Siriesx1 | 09. 01. 2020 16:09