» Poradna » Windows (a jiné OS)

Audio crash - audiodg.exe

Dobrý večer,mám takový problém s AudioDG.exe ... při různých věcech - Teams,discord, hra, zkrátka skoro všude, kde je audio, tak mi crashne právě audiodg.exe, v lepším případě zvuk pokračuje dále, v horším ne - zapínám jej pomocí "net start audiosrv".Každopádně nemohu najít příčinu a reinstalovat windows není zrovna něco, co chci - reinstaloval jsem jej 2 týdny zpět a problém se objevil někdy po reinstalaci.Drivery jsou aktuální, Windows taktéž, BIOS taktéž... zkrátka vše aktuální - resp. drivery jsem zkusil dát na starší, ale stále nic moc (s nejnovějšími to crashovalo často při zapínání Csgo, aktuálně už tolik ne).Nevěděl by někdo, jak bych to měl fixnout? Zkoušel jsem spoustu věcí na internetu, žádný malwere/virus, ... Do komentářů přidám ještě error z event vieweru - z nějž mi je jasné, že jde o něco s ntdll.dll, ale co s tím, nevím.Desku mám MSI B450 A PRO, audio drivery ze supportu.Předem děkuji za různé tipy.

Odpovědi na otázku

Z event viewer:Faulting application name: AUDIODG.EXE, version: 10.0.19041.546, time stamp: 0x15d80ff5Faulting module name: ntdll.dll, version: 10.0.19041.610, time stamp: 0xe5d7ed5cException code: 0xc0000005Fault offset: 0x000000000009f96dFaulting process id: 0x2a48Faulting application start time: 0x01d6b74f94f72be9Faulting application path: C:\Windows\system32\AUDIODG.EXEFaulting module path: C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dllReport Id: 88b47b53-1124-4e01-b6af-5c3a4d518c7cFaulting package full name: Faulting package-relative application ID:

"Každopádně nemohu najít příčinu a reinstalovat windows není zrovna něco, co chci - reinstaloval jsem jej 2 týdny zpět a problém se objevil někdy po reinstalaci."Reinstalaci "Winů" se asi nevyhneš bude to jistě rychlejší.

Udělal jsem, ale stále se mi v event vieweru objevuje ten samý error... :/ Zatím se mi úplně zvuk nevypnul, ale určitě k tomu dojde...