» Poradna » Mobily

Audio CD 6 kanálů

Ehm, Mám tu 2CD QUEEN ve formátu zvuku *.wav . Je to 6ti kánálový zvuk. Dá se to vypálit na CD jako hudba do přehrávače? vypalování moc nehovím

Odpovědi na otázku

Hrají ta CD nyní nebo ne? No tak.

V nejhorším to nagrabuješ do sterea > MP3 / FLAC, co je tam za problém?

to nevím, já to stáhnul. 5.1 hudba není tak běžná, i když queen zrovna neposlouchám tak tohle je taková onanie zvuková. kolega by to chtěl vypálit a já nevím jestli to půjde jako audio cd vypálit 5.1, nebo jak to bude znít třeba ve stereu, chápeš.

Stáhni si raději stereo, v době Queenů, totiž rozhodně nic 5.1 nemasterovali vše hezky do sterea a to je origo záznam, zvuk. Chápeš? 5.1 a 7.1 je již jen dnešní módní vlna, takový zvuk se musí dodělat dodatečně až za pultem.

do toho asi vidíš víc než já, to bez debat. když to vypálím jako audio cd, tak jak to bude hrát?

Audio CD má 44100 Hz, 16 bitů, stereo. Cokoliv jiného není Audio CD a ani nejde jako Audio CD vypálit. Můžeš to samozřejmě vypálit jako data, některé přehrávače to pak budou umět přehrát. Některé (mnohé) ne.

Prostě to musí převést a uvidí. Já doporučil každopádně klasický stereo formát již na vstupu. Nikdy jsem neviděl HiFi věž 5.1, ne pro audio only.

wav myslím je jen dvoukanál

Najprv si zisti z akeho je to zdroja. Ak je to elektronicky rozsirene na 5.1, tak to mozes rovno vyhodit. Ak to bolo snimane minimalne 5 mikrofonmi a namixovane ako 5.1, tak by sa to dalo aj pouzit. Format CD ovsem nejde pouzit, pretoze norma pre CD hovori, ze to je len stereo, jedine ak by si pouzil standard DVD-A.

No vypálím mu to na dvd jako data, ať si poradí, když to chce. good night

Je to DTS a přehraje to DVD přehrávač co má DTS dekodér nebo to pustí digitálně dozesilovače 5.1 nepamatuju si Queen ale Zepelini 1 zněly parádně,super je taky MikeOldfield Tubular Bells II a III

Jo a pro normální přehávač bych to stáhl spíš rovnou ve stereu