» Poradna » Ostatní

AUDIGY - menší problémy

 čauu tak jsem konečně koupit zvukovku a vyměnil to integrované prdítko za něco co aspoň vydává nějaké zvuky  ale jak už to bývá zvykem tak mám pár problémků které bych tu potřeboval nějak pořešit. Takže uvítám veškerou pomoct!První problém: Mám CD-ROM Toshiba a připojený Digitální káblík z CD do Zvukovky avšak při vložení CD neslyším Zvuk!! Kde je problém?? Musí se něco nastavovat při použití Dig. Vstupu na Audigy ?? Druhej problémek: Používám dálkové ovládání a s ním i program Remote Control avšak při volbě v menu ShutDown - ShutDown System nedode k vypnutí pc ale naskočí jen nyní můžete počítač vypnout !! a musím jej vypnout tlačítkem , přitom když dám start - vypnout - vypnout tak se počítač vypne sám automaticky!!  kde je problém?? musím zase někde něco nastavit ?? Lze nějakým způsobem přidávat a tvořit efekty, ekvalizéry a jiné banky ?? Předem děkuji za všechny odpovědiP.S: Operační Systém W2000 SP2;D;D

Odpovědi na otázku

Mám přes SPDIF připojenou vypalovačku a přes CD-IN normální CD-ROM. Přehrávací programy však toto nepředpokládají a vždy ovládají potenciometr CD-IN, takže pokud chci nastavit hlasitost SPDIF, tak to musím udělat v nastavení hlasitosti pro zvukovou kartu a v tom by mohl být i tvůj problém (hlasitost stažená na nulu nebo "MUTE"). Dále by mohl být problém v tom, že někteří výrobci CD-ROM v minulosti sice osazovali SPDIF-OUT konektor na mechaniky, ale ten nebyl elektricky připojen a byl tedy k ničemu.

Nainstaluj si WinXP a audiokabliky budes moct dat detem na hrani :o)))

Mám stejnou kartu a stejný CD- ROM. Myslím, ž problém je v tom, že CD-ROM Toshiba nepodporuje digitální přenos dat. Použij analogové propojení a budeš mít po problému.