» Poradna » O Živě.cz

Audacity, napojování skladeb

Ahoj, prosím poraďte. Potřebuji si udělat mix skladeb pro cvičení. Stáhla jsem si na doporučení Audacity, otevřela si v něm jednotlivé stopy pod sebou, seřadila je tak, aby navazovaly, ale stejně přechod mezi skladbami není plynulý, vždy je aspoň trochu slyšet, že skladba lehce přeskočí, je tam mezera atd. Je v Audacity nějaká funkce, která by tento přechod vyhladila? Aby výsledný efekt nebyl amatérský a přechody nerušily při cvičení.Děkuji, hezký den.

Odpovědi na otázku

označ koniec skladby, cca 2 sekundy, a daj volbu EFEKTY/Do ztracena. Označ začiatok ďaľšej a zvol Pomalý náběh

Pak bych je ještě posunul lehce přes sebe tak, aby jedna doznívala a druhá zároveň nabíhala, jinak tam stále bude mezera. Ale s citem jen kousíček přes sebe, jinak to bude taktéž rušivé.

a jak to udelám? ten posun?

Doporučuji program Movavi Plus jak na videa tak na hudbu. Perfektně můžete kobinovat vše pod sebou v řadcích a pod pravým tlačítkem si můžete navolit menu jaké potřebujete a je možnost i nahoře samozřejmě menu. Jinak do ztracena a zesilování je funkce fade out a fade in. Samozřejmě už uvidíte pak ve skladbě jak vám zvuk zeslabuje nebo zesiluje a pak to překrytí hodíte skladbu mírně pod konec první doporučuji tak 1sekundu.