» Poradna » Programy

Audacity -zpoždění při dohrávání stopy

Při dohrávání druhého nástroje na druhou mono stopu je zpoždění k nahrané skladbě. Mám w10 a audacity 3.1.3 . Co s tím, kde může být problém. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

nefunkčný alebo zle nastavený ASIO driver u zvukovky,alebo máš len integrovaný zvukový kodek,ktorý sa nevie správne synchronizovať (obvykle na lacných zákl.doskách),s tým nespravíš nič,tam sa hrá len na funkčnosť zvuku,nie na A/V synchronizáciu....

Předpokládám že posloucháš do sluchátek (nebo beden), k tomu nahráváš a používáš onboard zvukovku. Problém je v Hardwaru. Přesně to jsem řešil, když si malá chtěla nazpívat sbor.Ušetřím tě hledání, předně to chce hodně kvalitní a výkonnou zvukovku a dva disky. Na jednom poběží systém a audacity, druhý slouží pro zápis a čtení hudby. Nebo jde prostě jen posunout stopu na časové ose, tak jsem to řešil já. Vždy když nazpívala hlas, posunul jsem ho a správné místo a šlo se na další.

A s tou zvukovkou si pohlídat ASIO ovladače, ale ty by u dražší (polo)profi zvukovky měly být samozřejmostí. Důležitá je prostě co nejnižší latence, a tu mají jednak profi a poloprofi zvukovky nízkou, ale spolu s ASIO ovladači.

děkuji za radu, ještě nevím jak stopu posunout

Vyber stopu, F5, a myší ji podle potřeby přetáhni.

děkuji

vyberu stopu F5 a přesouvat nefunguje - při F5 žádná reakce

Tak proč jsi děkoval? Samozřejmě funguje, něco děláš špatně.

Aha, verze 3.1.x, tam už není Time Shift Tool, ale Multi Tool. Musíš vjet myší do záhlaví s názvem stopy. Když zesvětlá a kurzor myši se změní na ruku, jde stopu přetahovat.

vážím si toho, že se obtěžuješ mi poradit,ale stále se mi tio nedaří. Nahraju 1 stopu přidám další mono stopu , přihraju něco pod první . Vyberu stopu , zesvětlá , objeví se ruka, ale přetahuju obě

Tak to už na dálku neporadím. Mám pod sebou 8 stop a každou přetahuji samostatně. Všechy najednou se přetahují, jen když je vyberu všechny (Ctrl+A).