» Poradna » Web a internet

Atypická IP domeny host.sk

Čo môže znamenať IP adresa domeny host.sk 127.0.0.1? Odstavku? Aj podľa http://whois.domaintools.com/host.sk je IP 127, aj keď som si myslel, že ju omylom blokujem, alebo používam zlý DNS server. Ani gugel veľa nenašiel (v zmysle nejaká správa, že sa čosi mení).

Odpovědi na otázku

O tom viem, ale prečo dali lokalnu IP tomu webu?

Aby zabránili lidem přistupovat na ten web. Ovšem na důvod si budeš muset počkat až to někdo napíše někam do zpráv, nebo facebooku případně twitteru.

Vďaka, to ma nenapadlo. Ale bežnejšie je nefunkčný web predsa presmerovať

Pokud nefunguje web, tak se většinou DNS záznam nezmění a jen se ti v prohlížeči zobrazí nějaká chybová stránka, a někdy i informace že pracují na nápravě.Pokud se změnil dns záznam a ještě na tuto "nesmyslnou" adresu, tak bych mohl hádat a řekl bych že zapomněli zaplatit za doménu a proto jim byla takto odstavena.

Udajne web by mal byť zaplatený (alebo len objednaný?) do 2017. Zaujímavo to "vyriešili", pričom asi nemálo užívateľov má u nich web

whois.domaintools.com odpovídá (minimálně) Ip adresa (199.30.228.113). Jinak by mohlo jít o ARP útok. Zkus si nechat vypsat tabulku protokolu ARP, příkazem "ARP -a". Pokud je problém zde, všechny záznamy vymažeš příkazem "ARP -d *", více viz nápověda. Pokud to bylo ono, budeš muset ještě zjistit jak jsi byl napaden.

Promiň, špatně čtu. Tebe zajímala IP adresa host.sk. Mohu ti jen potvrdit že primární DNS server Open DNS má u host.sk také IP127.0.0.1. Ale nedivil bych se v dnešních dnech ničemu a nejen kvůli Bildbergu, viru MotherFucker a české vládě versus. Online-hazard-lobbing. Mohu vám prozradit, že weby (minimálně na české doméně) s křesťanskou tématikou již nejdou přes týden pořádně anonymně procházet a rozhodně nelze zcela anonymně přispívat (a to je mnohem větší průser, navíc pečlivě zacílený). Je hlídána hlavička a zejména referer a jakmile by měl web stratit přehled odkud a kam je přístup odmítnut a takový browsdálek obdrží zprávu ochybě v hlavičce. Kromě webů křesťanských (nejsou postiženy snad jen oficiální weby hlavních denominací a pár webů časopisů, ale kdejaká plkárna již ano) je zatím postižen jen WinTip.cz, imgup.cz, a dnes jsem našel ještě jeden web ale zapoměl jsem doménu. Na Internetu se opět dějí změny, a nebudou myslím k lepšímu.

Kto tu maže komentáre?

"26.05.2016 13:00:51, Procházejícíwhois.domaintools.com odpovídá (minimálně) Ip adresa (199.30.228.113). Jinak by mohlo jít o ARP útok. Zkus si nechat vypsat tabulku protokolu ARP, příkazem "ARP -a". Pokud je problém zde, všechny záznamy vymažeš příkazem "ARP -d *", více viz nápověda. Pokud to bylo ono, budeš muset ještě zjistit jak jsi byl napaden."