ATX 12V 2X4 Kabel?

Zdravím,měl bych tu ještě jeden dotaz.Včera jsem vylepšoval pc a při zapojování napájení základní desky GA z390 M jsem si všiml, že ze dvou ATX 12V kabelů mám pravděpodobně dostupný pouze 1 (viz. https://imgur.com/a/uqYoNcq).Myslím tím tvar jednotlivých "pinů". Tvar, který odpovídá desce splňuje jenom jeden kabel, ale i přesto jsem zapojil oba kabely (druhý, který nesplňuje tvar tam šel úplně lehce) a pc normálně jede. Jak je to možné? Díky za všechny rady.

Odpovědi na otázku

Ještě bych dodal, že mám zdroj Seasonic S12II 520W.

Pojede vše v pohodě, nebo se tím může něco pokazit? Tvarově správný konektor jsem umístil do pravé části, druhý (tvarově odlišný) do levé části.

8pin (4+4) zapoj normálně do toho 8pinu a ten 4pin nech volný.

Mám právě dostupné pouze ty 2 kabely na obrázku. To je 4 a 4 pin, ne? Ale jeden prostě neodpovídá tvaru, ale stejně to funguje.

Jeden 8pin (4+4) stačí na napájení CPU více než dostatečně. Výrobci jen rozjeli další kolo "vylepšování" a začali na desky cpát další zbytečný konektor, aby vypadaly víc hustě než konkurence. Bohužel se toho chytli všichni. Aby měl 8+4 nějaký smysl, musel bys tam mít i9-9900K chlazený tekutým héliem přetočený na šílené hodnoty. Jeden pin v 4/8pinu snese 7A:4pin 2x 7Ax 12V = 168 W (jen 2x protože + a -)8pin 4x 7Ax 12V = 336 W8+4 = 504 W8+8 = 672 W

Díky za odpověď. Jde mi o to, jestli se nemůže něco pokazit když vlastně jeden 4pin vůbec neodpovídá tvaru konektoru na zákl desce. Resp. 4 "oblouky" namísto 2 "oblouků" a 2 čtverců a stejně šel konektor zacvaknout úplně lehce. Snad se to dá pochopit :D

Tomu se říká "zámek", valnou většinu konektorů lze při NORMÁLNÍ montáži zapojit v definované poloze. Alza to má pěkně řešené: "Tento výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.", což znamená, že při montáži se užívají Poirotem oblíbené buňky, nikoliv hrubá síla, jak je na fotografii vidět.

Neřeš, ten jeden je trošku univerzální. Ale je to standardní 8pin složený ze dvou 4pinů. Jiný na zdrojích nenajdeš.

Díky moc, to jsem potřeboval slyšet :)

U 4PIN-u 168 W asi nie je celkovo, čo CPU vie dostať, že? Niečo dostáva asi z 24PIN-u. Chápem to dobre?

Ne, CPU je napájen čistě z 4/8 pinu. +12V v 24pinu je pro zbytek desky a sloty pro přídavné karty.

A dosky, ktoré 4PIN nemali (s478)? Odkiaľ bral CPU cca 50 W?

Tobě zase nefunguje internet nebo vyhledávač?Zkus si zjistit, jak vypadal původní ATX standard před příchodem Pentia 4 (socket 487), kdy se zavedlo ATX12V 1.0. Možná pak přijdeš na to, z čeho byly napájeny CPU do té doby (trochu by ti mohl napovědět i počet jednotlivých napětí v 20pinu).24pin přišel s ATX12V 2.0, přidal pro každé napětí a zem jeden kontakt navíc.P.S. První 4pin byl právě na socketu 478.

No ale problém je v tom že jsem si koupil new desku prime z490p a bez toho napájení 8+4 to prostě nerozjedu :( na 8 Pin se ani nic nezobrazí a jelikož mám modulární zdroj tak mi nezbývá nic jiného než si příslušnej kabel vyrobit protože prostě není nebo stojí 600kc