ATI vs. nVidia & AMD vs. Intel

Co si myslíte?
PC budu kupovat sice až příští rok, ale zajímá mě co preferujete....
PC by mělo být vykonné(na hry) ale občas i na tu práci, cena zhruba do 20 000(komplet sestava-monitor,klavesnice,myš)
Vím že nikdo není jasnovidec, ale chci si už dělat takový "obraz".

Můj názor:

•nVidia•

plusy: physX, podpora

mínusy: cena(?),výkon(?)

•ATI•

plusy: výkonější než nvidia(?)

mínusy: špatná podpora(ovladače)

O procesorech moc nwm

Hlavně mě tu prosím neukamenujte za mé názory, ale budu rád když mě opravíte jestli v něčem nemám pravdu a samozřejmě přidejte vaší zkušenost nebo názor

Odpovědi na otázku

Co se týče PhysX, nevím, k čemu ti to může být dobré, ty ano?

Ovladače má ATI velmi dobré.
Domnívám se, že ten odmítavý názor vznikl v době, kdy měla výkonově navrch NVidia.
No a ATI sama vypustila do světa, že jde o nedoladěné ovladače a proto mají její grafiky nižší výkon.
Kdo uvěřil a koupil, nikdy se ovšem vyššího výkonu než u srovnatelné NV karty nedočkal.

Jak to bude s procesory těžko říct.

Na cestě je Phenom II.

Předchází ho vynikající pověst ohledně výkonu a přetaktovatelnosti.

Zřejmě na tom něco bude, protože Intel v lednu chystá slevy, ačkoliv to původně neměl v úmyslu.

Takže počkej na leden, možná bude všechno o dost jinak než teď.

Výkonově, ale hlavně cenově.

PhysX= fyzika ve hrách

Př.: hra Mirrors Edge(výjde příští rok v lednu)
Nevim, ale třeba to ATi taky umí....doopravdy nevim

Ati Ne, ale myslím že to je jedno, aby mi tekla voda a plyny se chovali jak v ralu je mi docela jedno, to třeba až z nějakych automobilových závodu, ale tak daleko to ještě dlouho nebude. Mám Intel E8400 a ATI 4850 jsem spokojeny....

cz.youtube.com ...