ATi Radeon a S.T.A.L.K.E.R

Dobry den! mam problem.. Koupil jsem si a nainstaloval hru S.T.A.L.K.E.R. A kdyz spustim hru tak mi bez problemu probehnou intra a kdyz ma naskocit menu tak hraje hudba a je cerna obrazovka! nevim co s tim! Prosim pomozte mi nekdo ! :( moje PC sestava: AMD Athlon 2500+ 1837 MHz 512 RAM ATi Radeon 9200 (128 MB)

Odpovědi na otázku

Slabý HW, hochu, s tímhle do novějších her jít nemůžeš, navíc STALKER je jednou z nejnáročnějších a nejhůř optimalizovaných her současnosti:

SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY

MINIMÁLNÍ SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY:
Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Typ procesoru : Intel Pentium 4 2,0 Ghz / AMD XP 2200+
512 MB RAM
10 GB dostupného místa na harddisku
128 MB DirectX® 8.0 kompatibilní karta / nVIDIA® GeForce™ 5700 / ATI Radeon® 9600
DirectX® 9.0 kompatibilní zvuková karta
LAN/internetové připojení s nízkou latencí s rychlostí kabelu/DSL pro hraní hry více hráčů
Klávesnice, myš

DOPORUČENÉ SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY:
Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Typ procesoru : Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+
1,5 GB RAM
10 GB dostupného místa na harddisku
256 MB DirectX® 9.0c kompatibilní karta / nVIDIA® GeForce™ 7900 / ATI Radeon® X1950
DirectX® 9.0 kompatibilní zvuková karta
LAN/internetové připojení s nízkou latencí s rychlostí kabelu/DSL pro hraní hry více hráčů
Klávesnice, myš

IDEÁLNÍ SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY:
Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Typ procesoru : Intel Core2 Duo E6700 / AMD 64 X2 5200+
2 GB RAM
10 GB dostupného místa na harddisku
512 MB DirectX® 9.0c kompatibilní karta / nVIDIA® GeForce™ 8800 / ATI Radeon® X2800
DirectX® 9.0 kompatibilní zvuková karta
LAN/internetové připojení s nízkou latencí s rychlostí kabelu/DSL pro hraní hry více hráčů
Klávesnice, myš

Prostě asi máš hoooooodně slabou VGA...

Ale i pres to ze jen jeho graficka karta a hlavne ram pamet (optimalne 1 GB a vys (pri 1GB DDR 2 800Mhz stale hra swapuje)) neni dostacujici . Hra se rozjede i na slabsich grafikach ,ja ju hral na integrovanem radeonu X1250 nesekane na nizsi detajly z statickymi svetly. Takovy radeon 9600 Xt by ji uz mohl rozjet. Ale hlavne nemam radoby radce kteri reknou zahrab se. Mel by ses zamyslet nad principem diskuze. cilem je poradit,ne rict nekomu ze je marny. Jinak na tve grafice by se i pres tyto veci mmelo menu zobrazit. Skus aktualizovat ovladace graficke karty (CATALISTY) ze stranek www.amd.com a stahnout nejnovejsi verzi DirectX 9. ty najdes nekde na slunecnici ,www.slunecnice.cz . Bob

Takový radeon 9600 Xt by ji uz mohl rozjet. taky ano, svádí to ke srovnání že 9200 je nižší varianta 9500 a 9600, ale bohužel to není. 9200 je jiná architektura.

Takže rozdíl v 9200 a 9500 nemusí být v tom jak rychle to jde ale jestli vůbec to jde. jinak ano ten integrovaný Radeon je lepší to X vyjadřuje číslovku deset. takže proti Radeon9500 to je Radeon "11250"

Takový radeon 9600 Xt by ji uz mohl rozjet. taky ano, svádí to ke srovnání že 9200 je nižší varianta 9500 a 9600, ale bohužel to není. 9200 je jiná architektura.

Takže rozdíl v 9200 a 9500 nemusí být v tom jak rychle to jde ale jestli vůbec to jde. jinak ano ten integrovaný Radeon je lepší to X vyjadřuje číslovku deset. takže proti Radeon9500 to je Radeon "11250"

Takový radeon 9600 Xt by ji uz mohl rozjet. taky ano, svádí to ke srovnání že 9200 je nižší varianta 9500 a 9600, ale bohužel to není. 9200 je jiná architektura.

Takže rozdíl v 9200 a 9500 nemusí být v tom jak rychle to jde ale jestli vůbec to jde. jinak ano ten integrovaný Radeon je lepší to X vyjadřuje číslovku deset. takže proti Radeon9500 to je Radeon "11250"

+Zkus v ATi ovladacich (ale rychlejsi jsou napr. Omega Drivers) vypnout vertikalni synchronizaci, nekdy to grafiku znacne zrychli. Navic se muzes pokusit GK pretaktovat napr. pomoci ATi Tool. Nastav si pevnou ale dostatecnou velikost swapu na disku, pomuze to zrychlit disk (uz jsi ho defragmentoval?). PC muzes dal vyladit s pomoci Tune Up Utilities (napr. cisteni a defrag registru), vypni vsechny nepotrebne aplikace na pozadi vc. AV a FW, pokud teda odpojis internet.

To ja mam 2 GB RAM DDR3, core 2 quad 2.4 ghz a geforce 8800 GTS 512 a jede to full bez sekacky, pekne ciste

Zdravim
Podle toho co ctu me teda udivuje ze ta hra u me vubec bezi (a to celkem slusne i se stinama). Mam obstarozni notebook Acer Ferrari 4002, AMD turion 64 1,6GHz, ATI mobility radeon X700 128MB, HDD je jenom 80 GB a podotykam jenom 5400 otacek jako to uz v notebooku byva.
Je sice pravda ze mam 2 GB ram DDR (ano dobre ctete neni to ani DDR2 a DDR3 uz vubec ne) ale to je snad vse co splnuje hardverove pozadavky. Jedinou vec co jsem musel udelat bylo zvecit virtualni pamet na disku na 2GB (svapovaci soubor) protoze hra byla obcas dychavicni, potom uz ale ne.
Jak je teda mozne ze mi hra s tak slabym hardverem vubec funguje (zejmena s grafikou) a to i na externim monitoru (1280x1024)? Mam pomaly disk, slaby procesor a grafiku snad jenom na kancelarske aplikace a hra funguje.
Ne ze bych tomu nebyl rad.
Myslim ze by tvoje trable by mohlo vyresit dokoupeni operacni pameti na velikost 2GB. nejdrive si ji pujc treba od kamarada nebo skus sprovoznit hru v obchode a kdyz to pobezi tak si ji kup. Dale aktualizuj DirectX z DVD Computeru a naintaluj nejstarsi puvodni ovladac na grafiku. Proste investice mozna do 1000 Kc.
U me funguje i call of Duty 4 a Crisis, jedine co mi neslo je hallo, unreal tournament, proste jenom uplne nejnovejsi hry.

Richard
monkfish1@gmail.com

Mate procesor cca podle minimalnich pozadavku.
Mate GK, ktera je ve srovnani s minimalnim R9600 PEKELNE rychla.
Mate vice nez v optimalni konfiguraci uvadene mnozstvi RAM, byt o malicko pomalejsi.

Neni duvod, proc by ta hra spatne jela! Mel byste si taky uvedomit, ze Stalker, byt blbe napsany, uz je prece jen postarsi a ne az tolik narocna vec.

Jinak puvodni tazatel se ptal nekdy pred pul rokem a jeho problem byl jasny - mel GK hluboko pod minimalnimi pozadavky.
Pak se vyskytl nejaky idiot, ktery mel potrebu to vlakno vytahnout z propadliste dejin a pochlubit se tam, ze s GK v cene celeho PC puvodniho tazatele mu ta hra jede pekne. :o)))) Blbec...

PS: CoD4 je pekne napsana vec, ktera jakztakz bezi i na dost slabych sestavach. Crysis bych na Vasem stroji UPRIMNE nechtel videt bezet, prestoze spustit pujde.