Ati 3870x2 crossfire s radeonem hd 2900xt

myslite ze to bude funkcni? mam v kompu radeona 3870x2 bratr updatuje grafiku z hd2900xt na neco lepsiho ale muj radeon x2 mi v nekterych hrach nestiha drzet pocet framu nad 25 samozrejme vse naplno atd... myslite ze by tato kombinace fungovala kdyz pominu ze vykonosti narust by byl v radech jendotek procent,zajima me spise jeslti nejake zrychleni vuebc nastane treba par fps,nemohu dohledat jake karty se mohou presne kombinovat

Odpovědi na otázku

do crossfire sa síce môžu zapojiť lubovolné ATi karty,ktoré majú crossfire podporujúce grafické čipy,ale pokial Ti z nejakého dôvodu nestíha hd3870x2,tak pridaním ďalšieho radeona do tandemu dôjde k ďalšiemu spomaleniu.Vyrieš najprv na Tvojej zostave slabiny,ktoré spúôsobujú nestíhanie pôvodnej dvojčipovej karty,hd3870x2 je zatial dosť silná karta,ktorá by mala okrem zbytočne predimenzovanej Crysis stíhať na zodpovedajúcej zostave hry bez problémov

moje sestava je core 2 quad 2,4GHz ale zkousel sme ho taktovat i na 3,6 bezel stabilne celou noc testovani a v crysis taky akorat to zvedlo asi o 2 fps ramku mam 4gb corsair 1200MHz ddr2 desku asus maximus 2 formula,teploty problematicke urcite nemam jelikoz chladim vodou nastaveni v crysis vse na uplne maximum vyhlazovani 2* rozliseni 1680*1050 antistopní filtrování asi na maximum,taky s emi to zda divny proc se to skube jinak radeona mam ted taktlyho na 850/2000

spomalenie môže spôsobovať aj slabý zdroj-pozor hlavne na ampére na 12V vetvách,tak isto môže byť problém aj v samotnej doske,pozri stránky ATi,či je doska medzi certifikovanými pre ati hd38xx/48xx X2 karty,pokial nieje[neviem to z hlavy],nemusí X2 karta fungovať na danej doske optimálne vôbec.

ale 3d mark atd mam jeste o neco lepsi vysledky nez na netu a zdroj mam 700w fortona coz by melo stacit,koukam ze deska certifikovana je,myslite si ze to crysis je tak brutalne narocny???

Crysis je zbytočne predimenzovaná hra,ktorá má velmi vysoké nároky a súčasné,cenovo dostupné grafiky pre bežných smrtelníkov sa tomu síce rýchlo,ale zatial len približujú,aby táto hra bežala za každých okolností 100%-ne naplno bez akýchkolvek kompromisov.Pokial by sme si mohli dovoliť do bežnej domácnosti zakúpiť napr. taký Quantum3D s 8-čipovou Ati Radeon grafikou,možno by to bežalo lavou zadnou a na Crysis by sme sa pozerali podobne ako na Solitaire