Athlon xp vs celeron

zdravimkolega mi donesl dva pc, ze by chtel udelat jeden, ktery pobezi lip. Problem je v tom,ze oba jsou stare plecky. Jde o pc s cpu amd athlon xp 2500+ a druhy je s celeronem d340 (2.93GHz).Ktery procesor muze vykonnejsi? Amd ma desku s 3 sloty na pameti. Celer ma jen 2. Tak mam dilema, taky v nich ma 1x1GB + 1x512MB a 3x256MB operacnich pameti.Tudiz by u toho amd mohlo byt vic pameti. Ale zase nevim, jak je na tom vykon cpu.Kupovat nic nechce do toho, pouziva to jen asi na prohlizeni netu a fotek z fotaku.

Odpovědi na otázku

Obe sú šunty, aj keď Athlon o chlp lepší, ale nechcel by som to ani s Win ME (mám niečo podobné ako záložné PC). RAM 2,5 GB stačí u XP na všetko (aj nechceš chrome a 22 záložiek). Dnes pod E6600 nešiel

Nejde jen o výkon CPU, ale také instrukce, které umí. Tak třeba na tom Athlonu XP ti nebude fungovat např. Google Chrome, protože vyžaduje instrukce, které staré CPU neumí. Zmiňovaný Celeron problém mít nebude, protože instrukce SSE2 umí. ☺

AMD vtedy spalo, alebo opačne - vytvorilo silnejší CPU ešte keď Intel nemal Celeron D?

To me taky napadlo. Udelam to na tom celeru zda se mi stabilnejsi, to amd ma neco s deskou. Prohodim grafiku bo ta u amd je lepsi mozna prohodim zdroje. Tak bude mit celer 1,5GB ram dva disky hd3650 a 400W zdroj + dve dvd vypalovacky. Dik za rady.

Já bych asi vzal ten athlon s tím, že víc ram se hodí. Pokud s tím chce lézt na net, tak bych na to hodil 32bit Lubuntu - obejdeš se bez antiviru, který PC brzdí, ale nemusíš se bát havěti.