Athlon XP 2100+ mi nejede na 133 Mhz

Menil jsem procesor(Palomino) z Atlona XP 1700+ na Atlona XP 2100+ (deska MSI K7T266 Pro2). Upgradnul jsem i bios, ale kdyz ted nastavim v biosu frekv.133 tak pocitac nabehne, funguje, ale pri slozitejsich operacich se samovolne restartuje. Kdyz mam nastaveno 100 MHz tak to bezi ok. Koupil jsem kvuli tomu i vykonejsi ventilator ale jak to prepnu na 133, tak to po chvili spadne.  V nastaveni biosu se moc nevyznam, ale je mozny tam mam neco spatne nastaveny.....Kdyby se nasel nekdo kdo tomu rozumi..... a poradil by......:) . Tady je par nastaveni z biosu:
Hardware Monitor setupSpread Spectrum                  +-0.25%CPU FSB  Clock                        133CPU FSB/PCI Overclock            H/WCPU Ratio                                 AutoCPU Vcove                                AutoDDR Voltage                             AutoCPU Fautodetection                 EnabledChassis Instruction                   DisabledCPU Temp                               Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Vypni Spread Spectrum. Co mas za pameti?

Pameti mam 2x 256MB PC2100 DDR SDRAM (133MHz).

Je nový procesor taky s jádrem Palomino jako ten původní ?  Tyto desky od MSI nepodporují CPU s novějšími jádry.
http://www.msi.com.tw/program/products/mainboar...
Jinak bych se ještě podíval, jak je silný zdroj.

Tak to Palomino urcite nejni!!!  To bude tutovej Thorton !!!  Ja porad rikam ze MSI je shit !!!

MSI je shit kvuli tomu ze chipset na tyhle desce nepodporuje Thortony? Nebyl jsi moc dlouho na slunicku?

Tak to Palomino na 100% je.

Zdroj je 300 W, to by melo stacit ne? Palomino jsem koupil z druhy ruky, protoze uz se neprodavaj, ale to jsem si ohlidal.

No tak to mi nikdo moc neporadil, akorat se dohadujou jestli Palomino nebo Thorton a me pocitac pada dal. I kdyz uspech je, ze se nenasli nejaky debilci co se budou hadat o tom jestli je lepci AMD nebo Intel.......he, takze neni zac . R

Ta teplota 60°C vklude sa mi zda moc vysoka (aj ked niekedy sa tym hodnotam neda verit), pri zatazeni CPU to mozno vyleze moc vysoko. Sedi ti dobre chladic na CPU? Dal si tam pastu, nedal si jej moc vela?Restartovanie moze mat miliardu pricin, zaujimave je to nastavenie PCI freq. na HW, nemas na doske nejaky jumper alebo switche na zmenu freq. PCI, alebo este nejaky switch na 100MHz / 133MHz ?Neviem ake napatie je nastavene pre ten CPU, nie su na to tiez na doske switche?Inac moze byt aj ze to uz doska nezvlada napajat (na doske je DC-DC menic ktory vyraba napatie pre CPU, napr. 1.65V, to nevyraba zdroj)...

BTW. k tomu CPU temp 60C - ked pozeram na system temp (52°C ) tak chladic CPU je dobry ale v skrini mas saunu ! (ak tie hodnoty teplot v BIOSe su vobec spravne). Skus to s otvorenou skrinou...

Thorton??? Nemyslite spis T-breda?

jasneze je to T-bird!

Jestli jsou hodnoty o teplotách správné a máš 52 na procesoru a 60 v casu, zkontroluj pasivní chladič na chipsetu, obzvlášť na nortbridge, tj. ten větší, popř. tam dej lepší. Při přetaktování se zvyšuje zátěž i na chipsetu a pamětích, nejen na procíku.