Athlon XP 2000+ vs. jaký Sempron ?

Jaký Sempron se vyrovná výkonu Athlon XP 2000+ (Palomino) ?? Jde mi o to, aby můj počítač byl tichý, a s Palominem to nějak nejde...ono uchladit procesor, jehož vyzářené teplo na 1cm2 se blíží těplotě jaderného reaktoru...

Odpovědi na otázku

no Sempron 2200 je athlon 1800 toto mam vyskusane, lebo som ho niechtiac kupil, myslim ten sempron, takze nejakou piamou nepriamou umerou...mozno sempron 2400-2600 je athlon 2000

Zhruba 2300+

Akykolvek Sempron je vykonnejsi ako AthlonXP 2000+. Dovod je 1duchy - ma 333FSB. Athlon na F=1,67Ghz a 256k L2 sa mu proste nevyrovna, a ak aj ano tak moze stacit tak na Sempron 2300+

Zabudol som dodat ze ma samozrejme 266MHz FSB.

Aháá takže přímou úměrou novější celer je vlastně rychlejší než P4, trochu se zapřemýšlej o čem vlastně mluvíš, jestli o frekvenci nebo komplexního výkonu celé sestavy.

No , ono to může být skoro pravda. Novej Celeron skočil docela dost ve výkonu (na stejný frekvenci).

Hranici ticha máme každý určitě subjektivní, ale nestačilo by se spíše zamyslet nad prouděním vzduchu ve skříni, popř. dokoupit nějaký kvalitní chaldič na CPU? Máte jistotu, že hluk ve Vašem PC způsobuje procesor? Existují např. i tiché zdroje, disky atd.