ATHLON a přetaktování

Skvělá deska pro přetaktování MICROSTAR MSI-K7 PRO.
100-125MHz po 1MHz.
600MHz ATHLON mi de zatím na 702MHz=6x117MHz.

Odpovědi na otázku

Slyšels o AsusK7M.Taky to neni špatná deska ale těším se na tu od Abitu.
Athlona 650 sem dostal na 812,5.
S přetaktovávačem K7OC.
Chladičová cihla od Alphy jinak bych to neměl šanci uchladit.

Mám 600 Athlon zrovna na 125MHz BUS.2xchladič 8xvětrák.
Můžu ještě 133,140,150MHz BUS , tak uvidíme co dál.
deska furt stejná.

Jak se ti daří chlazení.
Já bych potřeboval vodní nebo něco stejně učinnýho a
potom bych moch zkoušet i vyšší frekvence, snad z toho dostanu víc.

Mám dva velký chladiče z obou stran procesoru.Ten druhej sem musel trochu vořezat, aby se tam vešel, ale chladí to celkem dobře.Na prvním chladiči sou tři větráky,na druhým dva a pak tři mezi chladičema nahoře.Šest větráků vhání vzduch na chladiče a procesor, dva horní krajní odebíraj a chladí to docela dobře.Jo a výkon je fakt dost dobrej.

Nová deska od ABITu.Soft menu III 100-183MHz po 1MHz skocích,dál až do 200MHz.Má AGP 4x , 6xPCI , 1xISA , 4xDIMM až 2GB RAM + memory data buffer - 6 čipů pro kešování a vyšší výkon ram.Čipset je VIA KX133.

Editoval warlok, dne 28.3.2000 1:11:54

Abitka je fakt momentálně to nejlepší.
Su zvědavej na cenu a kdy se bude dat sehnat.
Jelikož to má Via chipset tak by to nemuselo bejt zas tak hrozný(myslím s tou cenou).

Editoval Honza, dne 31.3.2000 15:42:50

cena Abitky je 5300 bez dph.Už jsem si ji obědnal,u nás zatím není ,ale v úterý by ji měli mít již na skladě.JInak nevíte jestli bude mít možnost připojit 2x4 ide zařízení jako Abit BE6II?

Kde jsi ji objednal ?
Já ji zháním už dost dlouho.
Je fakt to nej.
Jo a bude tam 2x UATA33 a 2x UATA66.

ve velkoobchode v Brne thcs system ,ale pry se ted prejmenovali nicmene urcite funguje www.edcz.cz ale pokud nejsi dealer tak nevim nevim,jinak jeste ji nemaji v ceske republice ale pry v utery by ji meli mit na sklade ale v tom jsem spise skepticky zatim

Jo zda se to byt asi opravdu jednicka. Poohlizim se po tom.
jo za 6.100,- bez DPH je na www.maxshop.cz

Chlapi zkuste
Czech Computer s.r.o.
tusim www.czechcomputer.cz

Abitka se bude vyrábět i s přídavným řadičem na další 4 u-dma 66 zařízení.

Mam uz od ctvrtka ABIT KA7!!! Super deska, co mne tam vadi, ze nejde menit multiplikator. Pouzivam tedy pretaktovavadlo, tzn. ze 500MHz Athlon jede s KA7 na 722MHz na 1,7V s TITAN chladicem.

Chlapi, a jak se da levne sehnat to pretaktovavadlo?

Abitka se začíná dodávat s řadičem U-DMA 100.

Ja pretaktovavadlo mam. Dostal jsem ho az z Anglie. Ted moje 500MHz bezi na ABIT KA7 na 721MHz (7x103) bez zvysovani napeti, nechci ho odrovnat. Pokud by nekdo byl tak zrucnej a okopiroval by to pretaktovadlo tak nejsem proti, Je to jen par odporu, prepinac... Bohuzel po instalaci jsem musel vyndat zdroj ven, protoze se tam nevesel. Moje overclockovadlo je na http://www.ninjamicro.co.uk/freespeed.html

Hele dopoructemi nejakou slusnou desku pro K7.Chci si koupit AMD na 600 a pretaktovat na 750-800.

Zdravím Jeníka.Kdyby jsi měl trochu času a rozumíš elektronice,tak by jsi
mohl nakreslit schéma zapojení a třeba tišťák.Pomohl by si tím řadě kutilů.
Na obrázku ty součástky vypadají tak na 200 Kč.

Rad bych nakreslil schema, do elektroniky sice trochu vidim, ale v ORCADU bych to nezvladl. Navrhuji ho nekomu z Prahy nebo okoli zapujcit, aby to nakreslil. PS>nehlaste se vsichni!!

No problem je v tom,ze neni ani tak problem udelat tu karticku,ale pruser je v tom,ze neni mozny u nas sehnat ten konektor.Jinak mam jak schema,tak postup vyroby,part numbers....akorat sehnat ten konektor.Dela ho AMP,ale nechteli mi svinaci poslat vzorek

Jo,sehnal jsem i firmu,co by to na zakazku udelala.Ale musel bych sehnat tak 15-20 lidi co by si to vzali.Pak by byla cena cca 700,- Jenze to se nepovedlo. Pokud by se to ady,tak neni problem..

Minco,
prosim te posli mi planky pro pretaktovavadlo,ja mozna sezenu cloveka co to udela. Potom bych to mohl dohodit i ostatnim. rupr@email.cz

Posli mne schema taky. Kamarad dela ve firme, kde mi to snad udelaj, protoze oni tam neco takoveho normalne delaj. president.usa@post.cz

Zdravím Minca.Jestli jsi za ten plánek nic neplatil mohl by jsi ho naskenovat a rozeslat mailem "Nám zájemcům",co tady píšem.Brzy by se asi objevil na nějaké naší stránce a kutilové by měli rej.O mé stránce bych dal vědět
alovka@volny.cz

Zkuste mi poslat referenci toho konektoru. Delam ve firme, ktera ma kontakty s AMP a muzu se zeptat. davidzmek@seznam.cz

Podivejte se na stranku http://www.volny.cz/kovpa/

Mam takovy maly problem...kdyz vypnu pocitac po delsi cinnosti (pri ktere se staci zahrat i na 57°C), tak pri opetovnem spusteni nenabehne...nabehne az tak po 10-20 minutach, kdy asi staci vychladnout...[Athlon 650MHz + Abit KA7]...reset funguje normalne a ani to nepada, jen tenhle problem

Chci si koupit Athlona 650, ale moc se v tom nevyznám tedy
mám pár dotazů:
Jakou desku?
Jde přetaktovat Athlon v Biosu?
Jaký by ste doporučovali chladič?
Jak se snáší z nVidia Vanta 32Mb
Je pravda, že se nesnáší s Geforce?
Jakou by ste doporučili grafiku (dostupnou) (do 4500,-)

Desku doporučuji s VIA KX133 chipsetem od MSI , Abit , Asus , Aopen , Fic.
Chladič nejlépe nějáký kvalitní s dvěma větráky s kuličkovými ložisky.
Pokud je použit chipset VIA KX133 , tak nejsou problémy s žádnými grafikami (Ani s Geforce ) . Problémy bývají na chipsetu AMD-750 s Geforce (AMD-750 ma AGP2X , VIA KX133 AGP4X ).
Většina těchto desek má přetaktování v Biosu.
Grafiku doporučuji Matrox G400 16Mb .

Editoval Spec, dne 23.6.2000 10:22:03

Radsi bych pockal na desky se socketem A a Durony. Videl jste uz nekdo ten clanek na Toms Hardware o pretektovavani Thunderbirdu a Duronu? Tam se pise neco v tom smyslu, ze neni problem pro vyrobce zakladnich desek menit nasobitel frakvence u socketu A. Jsou tam i testy Duronu na 950Mhz a Thunderbirdu na 1.1 Ghz. Takze neni potreba experimentovat se zvysovanim FSB anebo shanet GFD jako u starsich Athlonu. Je to decela zajimava informace.

ahoj,
chcel by som si kupit Athlon a k tomu nejaku dosku...
Mam na vyber ABIT KA7 alebo QDI KinetiZ Z7. Obe maju
cipsety VIA Apollo KX133, ale QDI ma 200 MHz BUS a
ABITka "iba" 133 MHz. ABITka ma o 1 DIMM slot a o
1 PCI slot viac a je drahsia o 1600.- Sk.

Chcel by som sa opytat, ktora je vyhodnejsia,
a ako je to s tou BUS frekvenciou (ci mi je 200 MHz k niecomu).
A este ci je KX133 dobry cipset, alebo mam hladat nejaky iny.

Diki moc, cau...

ATHLON používá DDR BUS - takže těch 200MHz u QDI je vlastně 100MHz DDR.
Při 100MHz DDR BUS je efektivní hodnota 200MHz BUSu například PENTIA III.
Proto má taky ATHLON rychlejší paměť.
ABITka má 100 - 183MHz DDR BUS = 200 - 366MHz efektivní hodnoty.
ABIT má taky nastavení BUS po 1MHz a je dost rychlej.

Konečně sem si koupil PC.
AMD Athlon 650, Aopen AK72(VIA KX133), GeForce 2MX, SB live! 1024, 64 MB SDRAM/133, Maxtor 15,3 / 7200ot / ATA100.
A jelikož nemám žádný zkušenosti s AMD tak potřebuju poradit z vyladěním a hlavně přetaktováním CPU (zatim se to dostal maximálně na 715MHz). Takže jak na to?..

Editoval LeeTornado, dne 17.10. 2000 8:40:24

No , abyt je naozaj naj .
AMD athlon 700 som vytocil na 920 Mhz , a to zmenov FSB .
Vsetko je v pohode , no treba ist z dobou .
Momentalne vytahujem thunderbird 900 , tiez s abitom .
Zatial 1.2 GH ,
The story will continues

CO????

Zdar overclockeri,
poradte jak se dostat s T-Birdem 750MHz nad 850MHz (odblokovan, nasobitel na 8,5x). Ze 750MHz se dostanu teda pouze na 850MHz a výš to nejde (změnou násobitele, možná proto, že je třeba poladit FSB a napětí jádra. Mám desku od Soyoa SY-K7VTA a nejsem si uplne jist podporou všech potřebných aspektů k overclockingu. Napětí jádra mohu zvýšit, ale toho se tak trochu obávám a po sebemenší změně CPU HOST/PCI Clock dojde k zatuhnutí (hodnoty jsou tam 90/30 ....120/40 - znamená to, ze RAMka na 133MHz je tam zbytecna?). Chladič Titan, teplota kolem 44st. pri zatizení. Co s tím?? Help!!!!
Díky.

Mam tu jeden Athlon 650 Mhz, bezi na 748 Mhz, teplota je 24-28°C, prilepsil jsem na nej 2 chladice, jeden solidni Titan a jeste jeden, vrele doporucuji
Co je to ten přetaktovávačem K7OC ???

DŮLEŽITÉ - NEPŘISPÍVEJTE DO STARÝCH DISKUZÍ !!!