» Poradna » Windows (a jiné OS)

Athlon 64 X2 5400+ - Chybí instrukce na Windows 10 64bit

Ahoj, mám problém s procesorem. Jelikož teď mám 6GB Ram tak chci upgradovat Windows 10 na 64bitovou verzi. Jenže mi chybí jedna nutná instrukce konkrétně NX (můj procesor ji nemá). Myslíte si že to je natolik kritické že by fakt 64bitové Windows nešly ?

Odpovědi na otázku

NX je vyžadovaná, nie dobrovoľná. A mám pocit, že ide o celkom stabý PC aj keď ďalekoooo nad P4. Daj OS ktorý to berie, W7 isto. Ten PC si aj tak s W10 nekúpil a ak s W7, vráť ho. Do konca roka 2020 si snáď kúpiš druhý

Opravdu na tom byly Pentia tak špatně ? :D Jinak úplně původně tam byly Windows XP ale mám u sebe 7. Snad..

Jinak díky za rychlou odpoveď

U Teba je AMD Athlon 64 Pentium? To je nejaké nové značenie? Na taký PC stačia aj XP aj keď 27mesiacov bez podpory, ale ak nemáš detské porno ani nechodíš do banky, kde máš 500.000 Kč, dali by sa používať. A ak máš licenciu na W7, kľudne tento OS môžeš používať asi 53 mesiacov

Ne.. Je to stále Athlon 64 X2.. Já se jenom ptám jestli na tom byly Pentia špatně po stránce výkonu

Pentium 4 teda na tom bolo riadne zle.... Možno s prižmúrením 1 oka dajme tomu Pentium 4 3,8 GHz s TDP 115W. Ale to muselo hučať ako lietadlo (ak tam bol box chladič). Šlo o 1 jadro (aj keď s HT) a ešte postavené na nevhodnej architektúre NetBurst (core2 nebol už na tej arch.)

Jednojádrové P4 ano:http://goo.gl/uqA428A jinak také nevidím důvod, proč by X2 nemělo mít NX. Nemáš to v BIOSu vypnuté?

Prohrabal jsem celý bios a nic takového jsem nenašel (deska Biostar NF-520 revize 6.0)

Tak tam W10 necpi. Dej tam W7 x64 a je to. Licence ti platí na obě verze (32 i 64).

Spusť coreinfo. Udajne Athlon 64 podporuje NX

Ne tak to doopravdy nemá : http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%20X2%2... (ADO5400DOBOX).html A třeba takový 6000+ na stejném jádře to má (Konkrétní název u athlonu je EVP)

Oprava odkazuhttp://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%20X2%2... (ADO5400DOBOX).html

Podívej se pořádně NX má. Zapni si to v BIOSu. A neptej se mě kde, na to máš manuál (buď u sebe nebo na stránkách výrobce), já to hledat nebudu.

Čo s CX16 - má ho?

Moja 6000+ má aj cx16

Tak to potom vezme W10 x86-64

na také odkazy len bit.ly, alebo goo.gl

Mejďžor fičrs:On-chip Floating Point Unit64-bit / Intel 6436-bit page-size extensionsNX bit/XD-bitMá NX? Má

Avšak.....: http://diit.cz/blog/pozor-na-zvysene-pro... Ešte raz aj keď už si to mohol spustiť (hýb sa): spusť coreinfo, lebo na tom webe som nenašiel podporu CX16. A buď máš všetky, alebo nemáš (prefeč máš, lahf detto, pae, nx a sse2 taky)

Na openSUSE Thumblewred mám 6000+ model 67 stepping 3 A tá ho má. Overené cat /proc/cpuinfo

blbost, s tímto CPU to musí fungovat.

Už jsem to našel ! Bylo to zašité úplně v ... Biosu. Díky za odpovědi !

A CX16 má tiež?

To jsem cíleně nehledal ale můžu to zkusit.

Nenašel jsem je.

To Ti ukáže coreinfo

No jasné ale coreinfo se mi po tom "skenu" okamžitě vypne

spusť cmd a spusť coreinfo v ňom. Alebo coreinfo > cpu.txt a pozri sa do toho súboru