» Poradna » Počítačové sítě

Atheros 928x nefunguje 802.11n

Chtěl jsem vyzkoušet jak rychlá je ta nová N specifikace ale narazil jsem: Vyzkoušel jsem nastavit na routeru Asus RT-N13U režim pouze N, auto i B/G/N smíšený na všechny se připojím ale není dostupná síť ani internet (WPA2 PERSONAL-AES). Ovladače mám aktuální W7 x64, dokonce jsem zkoušel i připojení z ubuntu se stejným výsledkem. Připojení funguje jen když vynutím B/G režim. Bohužel nemám žádné jiné zařízení abych ověřil kde je zrada. Atheros 928x je minipcix karta na desce zotac ion itx a/b má jednu anténu ale lze připojit ještě jedna, nicméně by měla stačit pro 150mbit.

Odpovědi na otázku

Je to vubec legalni?

Atheros 928x je minipcix karta na desce zotac ion itx a/b

a ako by si sa chcel pripojit s kartou ktora je pre A/B na N- kovy router?

přesněji AR928x, na kartě je nápis AR5B91, N ko umí normálně se připojí ukazuje připojeno 300Mbit někdy 150mbit. Vzdálenost jsem zkoušel i na 1M.

Skus to bez pouzitia sifrovania. Je dost velka pravdepodobnost, ze ti to bez toho pojde.

Napis verziu ovladacov namiesto "Ovladače mám aktuální W7 x64.....".
Najpravdepodobnejsie mas nainstalovane neoficialne drivre, oficialne drivre ktore ficia permanentne 300 Mb/s najdes tu...
http://www.atheros.cz/download.php...

ovladač mam 9.0.0.125 z 12.2.2010, ješte zkusím stará dobrá xpčka ale vypadá to na HW problém, sice čipsetu na routeru od ralinku moc nevěřím ale má N kovou certifikaci, ale atheros má zase zvučné jméno.

nic neskusaj, daj tie ovladace 7.7.0.331 co su na stranke a bude vsetko 300 o.k.

na doporučení jsem dal 7.7.0.33, po připojení to funguje tak minutu maximálně dvě a pak internet respektive síť spadne, někdy je rychlost v řádech KB/s ale nad rychlost 802.11g jsem se ještě nedostal, dnes jsem přidal navíc i další antténu ale je to furt nějaké zatrolené. Asi budu muset napsat někam na support nebo se spokojit s G čkem které funguje nezávisle na verzi ovladače.

potom musis mat dosraty system alebo router. Ja sa na nestabilitu nemozem stazovat, lebo na tychto kartach sa mi doteraz ziadny problem neprejavil. Drivre som odskusal vsetky a 300 Mb/s podporuju iba tie zo stranky atheros.cz

Nevim zkoušel jsem čisté win 7 x64, čisté 7 x86, XP a ubuntu a funkčnosti jsem nedosáhnul, je fakt že na ubuntu píšou něco o nějakém tom balíku k doinstalování navíc. Zkusím se poptat u známých zda někdo nemá nkovej router nebo nkovej noťas nebo klíčenu...

Tak problém jsem již rozmotal, mini pci kartička z mě neznámého důvodu potřebuje pro správnou funkci s N routery 2 antény (asi TX a RX) prodává se však pouze s jednou (nikde na to není upozornění), sesmolil jsem si vlastní ovladač s možností natvrdo vynutit pouze G režim.
http://rapidshare.com/files/399683790/zotac_ion... ... , ovladač je ve verzi 7.7.0.331 a obsahuje *.inf rozšiřující možnosti nastavení.