Atapi.sys

Zdravím. V poslednej dobe mi pri hraní aj jednoduchších hier reštartuje počítač, resp. v horšom prípade naskočí "modrá obrazovka". Väčšinou vyhodí nejaký výpis (STOP 0x000000F4 atd.), ale pár krát aj niečo takéto: ATAPI.SYS address F7667384 base at F765A000, DATE STAMP 41107b4d. Čo by to mohlo znamenať? Vďaka.

Odpovědi na otázku

Ešte moja zostava. Pentium4 HT 3.0 GHz, doska Asus P5GD1Pro, pamäte 2x512 Apacer, HDD 2x80 Maxtor, graf. karta Asus GF6600 128MB

Může to znamenat cokoliv.

Jaké máš teploty?

Kdy jsi naposledy čistil chladiče od prachu?

Teploty.......... CPU 48-50, karta okolo 38 bez záťaže. Chladiče som ešte nečistil, mal by som to teda čím skôr urobiť. Resp. aj skontrolujem funkčnosť ventilátorov.

Jestli jsi 3 roky nečistil chladiče - po sundání ventilátorů - tak na nic nečekej a udělej to.

Jasné, Loko, už niet čo váhať....

TO BUDE ovladac PRE IDE radic(hardisk atd)

snad

Drewo, čo potom s tým? PC má asi 3 roky, bez akéhokoľvek zásahu do HW, ovládače aktualizujem len pre graf. kartu....

no skus to prebehnut antivirom ....resp. preinstaluj.....snad nebude harddisk na ceste do neba.....

NOD ani NORTON nič nenašli, preinštaláciu chystám, ale mám skôr obavy, že to fakt bude záležitosť HW. Vďaka.

drzim palec..a uprimnu sustrast

Ďakujem Teraz mi zamrzla hra, ako obvikle, ale potom vyplo monitor, následne ho zaplo a už tam bola "modrá". Mohlo by to byť niečo s graf. kartou?

Mohlo.

Tak čisti.

Tak som vyčistil, čo sa dalo. "Modrá" sa už pri jednoduchších hrách neobjavuje, ale kolabuje stále pri hre STREET RACING SYNDICATE. Tú som nainštaloval z CD časopisu Computer. Môže to byť chybou na disku, alebo čím? Ovládače na graf. kartu mám najnovšie. Ináč to isté mi robilo aj pri hre TERRORIST TAKEDOWN Covert Operation.....

chte to odborny servis. me zkusenosti:

zdroj
nekolikrat pametovy modul
pak zakladni deska
pak nekolikrat HDD

Vďaka. Tohto som sa obával....