» Poradna » Notebooky

Asymetricky osazené sloty RAM u notebooku Acer Aspire V 17 nitro

Dobrý večer,pořídil jsem si tenhle noťas - Acer Aspire V17 Nitro NX.G6UEC.001 - a původní majitel poněkud vytuneloval RAM. Místo originál 2x16 osadil 2x4. Prostě je potřebobal jinam, s tím jsem to kupoval, ale teď chci poradit, jestli bude chodit "alpská kombinace" 4+16Bude-li, je 20 dostatečných a jsem tam jen za cca 3K.Dík za ZKUŠENOST, protože názory jsou fajn jen potud, pokud to není za prachy...Jarda

Odpovědi na otázku

Kdyz dodrzis spravne parametry modulu, tak muzes.Akorat nebude fungovat dual-channel.

Tenhle Intelový chipset umí asymetrický Dual Channel, takže 8GB poběží Dual Channel a 12 GB Single Channel. A jak píše už kolega, jmenovité napětí, frekvence, časování - to by mělo souhlasit.