» Poradna » Notebooky

Asus Zenbook UX32VD po upgrade SSD, co s iSSD?

Prosim vsechny zkusenejsi o radu! Googluju jak blazen, uz si pomalu tykam s lidma z Asus helpdesku, ale zatim zadny poradny reseni. K tematu: Poridil jsem svemu UX32VD po upgradeu RAM i nove SSD (250GB Samsung 850 EVO) a mam v planu cistou instalaci Win 7 (alespon nez se rozhoupou ty Win10 ).Bootovaci flashka se systemem OEM primo od Asusu a vsema ovladacema pripravena, dokonce jsem se snazil pripravit na moje prvni pocinani s SSD i procitanim podobnejch clanku jako je tenhle: http://it.cestuji.info/optimalizace-w7-pro-ssd.php ( kde vse docela dava smysl, pokud mate nejake vyhrady jsem jedno velky ucho! ) Ale narazil jsem na par otazek. Na desce UX32VD je i iSSD, ktery puvodne (v kombinaci s 500GB HDD) slouzilo pro ExpressCache a Rapid Start technology, jenze ted asi nema smysl vubec tenhle software instalovat, kdyz novy systemovy SSD lita < 500mbs, zejo? Naopak by to mohlo system jenom zpomalit, nemyslite? Mam v planu to teda vubec neinstalovat, ale zajimalo by me, jestli by nesel ten odil treba naformatovat a pouzivat pro zalohu dokumentu, nemate nekdo nejaky zkusenosti plz? je mi lito ho uplne prestat vyuzivat, kdyz uz tam to zelezo je! Diky vsem za rady a postrehy k me aktualni situaci.

Odpovědi na otázku

Povodne SSD (na doske), tusim 32 GB sa da pouzit ako hoc ktore ine SSD. Vytvoris novy oddiel, sformatujes a mozes pouzivat ako uznas za vhodne. Ja som mal na nom ulozeny SWAP file, ale v secastnosti neviem, ked ze som tento notebook dlho nezapinal.

...jj, driv se tam daval 32GB issd, ale ja mam uz jen 24GB, diky za odpoved, urco to po instalaci systemu zkusim... a tim padem logicky neinstalovat zadnou ExpressCache, Intel Rapid Start ani Intel Rapid Storge. Vsechno by melo fungovat a ukladat se (soubory rezimu spanku a hibernace) na ten systemovej ssdisk, ze jo? A.

Presne ako si napisal, ExpressCache, Intel Rapid Start neinstaluj. Co sa tyka "soubory rezimu spanku a hibernace" tak predvolene sa ukladaju na particiu kde je Windows.

Zenbook UX32VD jsem instaloval 4x a vzdycky jsme ten interni 24GB ssd udelali jako disk a taky to majitel tak pouzival. Asi ma mozna smysl tam dat swap, ale express cache ne, navic je rozhodne o dost pomalejsi nez pridavany 850EVO...na ejdnom uz jsme dokonce resili reklamaci tohohle 24GB SSD - brzdilo to cely pocitac a pak to uplne zmizelo -> reklamace a vymena desky, takze bych tomu zase tak neveril.

Ve finale, kdyz sem zjistil ze uz je instalacka WIN 8.1 volne ke stazeni (bez slozityho upgradu z WIN 8), jsem je tam nahodil (cetl jsem hodne o tom, ze jsou 8.1 precijenom lepe optimalizovany pro ty SSD) i kdyz to rozhrani aplikaci me fakt nebavi... ExpressCache ani Rapid start sem neinstaloval, iSSD naformatovany a pouzivam ho pro stahovani docasnejch souboru, takze v podstate mise splnena. Samsung SSD lita neuveritelne, muzu jen doporucit. Diky vsem za odpoved! ,-)

Ahoj, a jestli to ještě někdo čte, tak bych rád věděl jestli lze ten 24GB sandisk issd vyměnit za větší kapacitu, tj, pokud ano, tak jestli se dá koupit a kde?Chtěl bych tam uskladnit W7, protože je ještě občas potřebuji.Dík za rady.

...nn, to "i" v nazvu iSSD znamena integrated, v tom smyslu, ze je to soucast MB, takze vymenit nelze...